Centro Studijų politikos ir karjeros analizės skyriaus vadovo Gintauto Jakšto teigimu, vietos ir užsienio kapitalo įmonių darbuotojų atlyginimai skiriasi, nes užsienio kapitalo įmonės sparčiai plečiasi joms reikia daug darbuotojų, todėl jos linkusios siūlyti aukštesnius atlyginimus.
Be to, įmonės dažniau veikia didžiuosiuose šalies miestuose, kur ir bendras pajamų vidurkis yra didesnis.
„Didesnius atlyginimus iš dalies galima aiškinti rinkos ir konkurencinėmis sąlygomis, kurios didžiuosiuose miestuose ir regionuose skiriasi. Pastebime ir tai, kad net ir pakankamai tradiciniais laikomuose sektoriuose, pavyzdžiui, statybose, užsienio darbdaviai moka beveik 60 proc. didesnius atlyginimus. Tai gali signalizuoti apie efektyvesnius veiklos procesus ir verslo modelius“, – pranešime sakė G. Jakštas.
Eksportuojančios bei inovatyvios įmonės taip pat išsiskyrė didesniais nei vidutinis atlyginimais – jose vidutinė alga 2018 metų lapkritį siekė atitinkamai 1359 ir 1560 eurų – 8 ir 13 proc. daugiau nei prieš metus.
Užsienio kapitalo įmonėse dirbantys mokslo daktarai 2018 metų lapkritį uždirbo vidutiniškai 3156 eurus (kitose įmonėse jų alga siekė 1582 eurus), didžiausias pajamas gaunantys darbuotojai – 7228 eurus (Lietuvos vidurkis – 4581 euras), o mažiausias – 861 eurą (554 eurus).
Tirtos įmonės sudarė apie 16 proc. visų 2018 metais Lietuvoje veikusių įmonių. Darbo vietos užsienio kapitalo įmonėse sudarė 13 proc., eksportuojančiose – 38 proc., inovatyviose – 6 proc. užimtų darbo vietų.
Tyrimas atilktas Vyriausybės kanceliarijos bei Ekonomikos ir inovacijų ministerijos užsakymu.