Kad ir kokie liberalūs, sąžiningi, šiuolaikiški būtų darbdaviai, tačiau ieškant darbuotojų vis dar pasitaiko vienos ar kitos lyties asmenų diskriminacijos atvejų. Vieni darbdaviai iškart darbo pasiūlyme nurodo, vyras ar moteris reikalingas siūlomam darbui atlikti, tačiau kiti tik pokalbyje dėl darbo akivaizdžiai diskriminuoja kandidatus, taip sukurdami itin nejaukią atmosferą.
Su lyčių diskriminacija pokalbiuose dėl darbo teko susidurti vidutiniškai kas ketvirtam darbo ieškojusiam asmeniui, rodo darbo paieškos portalo CVbankas.lt atliktos apklausos rezultatai. Dar apie 17 proc. kitų respondentų pastebėjo, kad darbo pasiūlymuose, publikuojamuose internete, darbdaviai nurodo, kokios lyties darbuotojas jiems reikalingas. Tačiau šių atvejų nereikėtų traktuoti kaip susijusių su diskriminacija, nes gali būti, kad tam tikram darbui atlikti dėl darbo specifikos reikalingas tik vyras arba tik moteris.
CVbankas.lt apklausos dalyvių atsakymai rodo, kad su diskriminacija pokalbiuose dėl darbo susiduria tik moterys. Pasak jų, diskriminacija matyti iš dviejų dalykų – iš darbdavio klausimų arba elgesio. Darbo ieškojusios moterys teigia, kad dažniausiai potencialūs darbdaviai klausia apie šeimyninę padėtį, apie planus, susijusius su vedybomis, vaikų planavimu ir jų skaičiumi ir pan. Moteris ypač piktina klausimai, į kuriuos atsakant reikia sukonkretinti laiką, per kurį planuojama susilaukti vaikų, numatyti, kuris iš tėvų nedirbtų vaikui susirgus ir pan.
Kitas aspektas – darbdavių elgesys, iš kurio matyti nuslėpta arba netgi akivaizdi diskriminacija dėl išvaizdos. Pasak CVbankas.lt respondentų, dažnai darbdaviai kreipia dėmesį į išvaizdą, figūrą, pokalbio metu akivaizdžiai nužiūri, vertina. Toks elgesys moterims dar nemalonesnis nei itin asmeniški klausimai apie asmeninio gyvenimo planavimą.
Patys darbuotojai diskriminaciją dėl lyties vertina itin neigiamai. Pasak jų, darbdaviai turėtų gilintis ne į tai, kokia kandidatų šeimyninė padėtis ar ateities planai, bet į tai, kokia kandidato patirtis, išsilavinimas, asmeninės savybės bei tinkamumas konkrečiam darbui.