Serialas „Dingusi moteris“ – populiaraus latvių rašytojo Andrio Kolbergo knygos „Ieškok moters“ adaptacija. Seriale dekoduojami korumpuotų politikų bei nusikalstamų gaujų narių gyvenimai.
Serialo veiksmas vyksta 1995 m., kai Latvijai atgavus nepriklausomybę, nuspręsta nugriauti paskutinę sovietų karinę radiolokacinę stotį Skrundoje. Griovimo ceremonijoje dalyvauja visi aukščiausio rango naujosios nepriklausomos Latvijos vyriausybės ir parlamento nariai bei užsienio diplomatai. Tarp jų – ir seimo narys Silšalka. Grįžęs namo po ceremonijos, jis randą kraupų reginį – žiauriai nužudytą savo padėjėją Nataliją. Kas ir kodėl siekė pastarosios mirties? Kas buvo šios politinės žmogžudystės užsakovas?
Prie serialo įgyvendinimo prisidėjęs lietuvių prodiuseris Lukas Trimonis įsitikinęs, kad šis serialas – puiki proga auditorijai parodyti tikslius 9-ojo dešimtmečio elementus. „Seriale atskleidžiamos istorinės gyvenimo sąlygos, dėl kurių Baltijos šalims atgavus nepriklausomybę, atsirado daugybė galią įgijusių žmonių, siekusių naudos tik sau ir nepaisančių savo šalies interesų“, – pasakoja jis.
„Šis serialas įdomus tuo, jog ne tik vaizduoja iš kokios santvarkos mes išsilaisvinome, bet taip pat primena, kokia buvo 90-ųjų pradžia, kaip tada gyvenome, kokius sprendimus turėdavome priimti“, – teigia L. Trimonis ir taip pat priduria, jog 90-eji – pereinamasis laikotarpis, kuris buvo ne tik beprotiškas, bet ir sunkiai kontroliuojamas.
Kaip pastebi prodiuseris, seriale rodomas laikmetis – kupinas vaizdinių kontrastų. „Didelės nusikalstamos gaujos lyderis galėjo vairuoti prašmatniausią automobilį, tarkime, „Audi 100“ su tamsintais langais, tačiau jo slėptuvė tuo pat metu buvo sovietinio daugiabučio bute, kuriame prie lubų kabėjo prilipę degtukai. Kitas privalumas – liudininkų kiekis. Tai ne tik padeda detaliai atpasakoti šį laikotarpį, bet ir leidžia jį struktūrizuoti, surinkti pilną, ne tik nusikalstamo pasaulio, bet ir paprastos buities vaizdą, ir pateikti jį žiūrovui“, – įsitikinęs L. Trimonis.
L. Trimonis pasakoja, kad filmavimo darbai sukėlė nemažai iššūkių. Vienas jų – bandymas įtikinamai atkurti skirtingus sovietinių laikų periodus. Kaip teigia prodiuseris, sunkiausia buvo rasti lokacijas, vaidybinius automobilius ar rekvizitus. Dėl dalies jų filmavimo aikštelę teko nukelti net į Ukrainą: „Atrodytų, juk tai buvo taip neseniai, bet kai pradedi ieškoti reikiamo rekvizito visgi pamatai, kaip smarkiai viskas pasikeitė“.
„Dingusios moters“ režisierius Armands Zvirbulis tikina, jog serialas kiekvieną žiūrovą paskatins kelti sau klausimus, ką jie darytų, jei ir patys būtų šios istorijos veikėjai? Koki sprendimą priimtų? Ir ar iš tiesų yra lengva išlikti sąžiningu politiku ar pareigūnu, kuris kasdien jaučia spaudimą ir pats kenčia nuo reketininkų ar grasinimų?
Serialas „Dingusi moteris“ – nuo liepos 20 d. pirmadieniais-ketvirtadieniais 20.30 val. per TV3.