Daugiausia naujų turto areštų, kaip ir įprasta, įregistruota statybos ir nekilnojamojo turto (NT) veikloje – 273, palyginus su 233 birželį. Naujai įregistruotų turto areštų padaugėjo ir transporto sektoriuje – nuo 119 birželį iki 138 liepą. Mažmeninėje prekyboje naujų apribojimų turtui įregistruota 113, kai ankstesnį mėnesį jų buvo 107.
„Statybų ir NT sektoriui būdingi ginčai tarp plėtotojų, užsakovų, rangovų ir subrangovų, taip pat didelė pradelstų įsipareigojimų koncentracija, kas lemia ir dažnus turto areštus. Mažmenininkų dominavimą sąrašuose galima paaiškinti daugiausia tuo, kad prekybininkai sudaro didžiausią įmonių dalį įmonių Lietuvoje“, - sako Rasa Maskeliūnienė, kreditų biuro „Creditinfo“ vyriausioji kredito rizikos analitikė.
Didžiausias turto areštas birželio mėnesį įregistruotas chemijos pramonės UAB „Bioetan LT“ – 7,5 mln. litų. Įmonės, kuri neteikia ir finansų ataskaitų Registrų centrui, atžvilgiu šiuo metu galioja iš viso 9 turto areštai. Taip pat buvo areštuota statybos UAB „Turtvalda“ 4,6 mln. litų vertės turto. Vieną darbuotoją turinti įmonė taip pat neteikia finansinių ataskaitų. Praėjusį mėnesį 3,6 mln. litų turto areštas įregistruotas bankrutavusiai UAB „Sporto komunikacijos“, kurios paskutinės pateiktos pajamos už 2011 m. siekė 1 mln. litų.
Priklausomai nuo įmonės finansinių rodiklių, turto, turto areštai gali reikšmingai sutrikdyti įmonės atsiskaitymus su kitas kreditoriais, todėl turto areštai turi įtakos nustatant įmonių kredito reitingus. Turto areštas yra priverstinis nuosavybės teisės į turtą arba pavienių jos sudedamųjų dalių – valdymo, naudojimosi ar disponavimo – laikinas apribojimas. Turto areštu siekiama užtikrinti įrodymus, civilinį ieškinį, galimą turto konfiskavimą, taip pat baudų ir nesumokėtų įmokų išieškojimą, kreditorių reikalavimų patenkinimą, kitų reikalavimų ir įsipareigojimų įvykdymą.