Tai – Recepo Tayyipo Erdogano rėmėjų triumfo naktis. Rinkimuose, kurie buvo laikomi svarbiausiais Turkijos istorijoje, jis iškovojo pergalę ir šalį valdys dar penkerius metus. Iš viso – net ketvirtį amžiaus. Prezidento rūmuose Ankaroje pasveikinti R. T. Erdogano susirinko milžiniška minia – maždaug 320 tūkstančių jo rėmėjų.
„Tai – laiminga diena. Laimėjo mūsų prezidentas. Jaučiuosi lyg vykčiau į piligriminę kelionę Mekoje“, – kalba R. T. Erdogano rėmėjas Omer.
„Pergalė mūsų, labai džiaugiamės. Ačiū Dievui, islamas nugalėjo“, – sako R. T. Erdogano rėmėja Banu.
„Lai Dievas atima iš 20 metų iš mano gyvenimo ir atiduoda juos mūsų prezidentui“, – teigia R. T. Erdogano rėmėjas Ekrem.
Kreipdamasis į savo šalininkus, 69-erių R. T. Erdoganas pareiškė, kad laimėjo ne tik jis, bet ir visa Turkija su 85-iais milijonais gyventojų. Padėkojęs už pergalę, jis pažadėjo kovoti su Turkiją užklupusia didžiausia pastarojo meto ekonomine krize, į kurią iš dalies šalį pats ir atvedė. Beje, šiandien liros kursas dar labiau smuktelėjo. Į rekordines žemumas.
„Dėl infliacijos išaugusios kainos ir nuostolių kompensavimas – tai problemos, kurioms reikia kuo greitesnio sprendimo. Bet mums nebus sunku jį surasti“, – tikina R. T. Erdoganas.
Tuo metu jo oponento Kemalio Kilicdaroglu stovykloje – nusivylimas. R. T. Erdoganui iššūkį metęs ir 48 procentus balsų iškovojęs politikas, pareiškė, kad tai buvo patys nesąžiningiausi rinkimai bei tvirtino, kad visas valstybės aparatas buvo pajungtas tam, kad R. T. Erdoganas pasiektų pergalę.
„Visgi šiuose rinkimuose žmonės, nepaisant spaudimo, parodė, kad nori pakeisti autoritarinį režimą. Dėl to mes ir toliau kovosime. Kovosime tol, kol mūsų šalyje įsivyraus demokratija“, – kalba pralaimėjęs kandidatas Kemal Kilicdaroglu.
R. T. Erdoganas pergalę pasiekė susižėręs 52 procentus balsų. Visgi tai reiškia, kad jį Turkijoje palaiko ne didžioji dauguma turkų, o tik kiek daugiau nei pusė. Tad po šių rinkimų šalis labiau susiskaldžiusi nei bet kada, ypač galvoje turint tai, kad prie jo pergalės labai prisidėjo užsienyje gyvenantys turkai ir Turkijoje naują gyvenimą pradėję pabėgėliai iš kitų šalių.
„Nežinau, ko tikėtis. Manau, padėtis arba išliks tokia pati, arba dar labiau pablogės. Turtingieji gyvens kaip gyvenę, o paprasti žmonės skurs ir toliau“, – sako Ankaros gyventoja Aysel.
Beje, tarp Rytų ir Vakarų balansuojantį R. T. Erdoganą su pergale pasveikino ir Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas, ir Rusijos diktatorius Vladimiras Putinas bei dešimtys kitų lyderių.