Baltieji rūmai pirmadienį prisipažino, kad Turkijos parlamento sprendimas nepritarti JAV karių dislokavimui šalyje jiems buvo "netikėtumas", sudaręs sunkumų planuojant karinius veiksmus prieš Iraką.
"Šio balsavimo rezultatai tiek Turkijos, tiek ir Amerikos pareigūnams buvo netikėti", - sakė Baltųjų rūmų atstovas spaudai Ari Fleischeris (Aris Fleišeris) ir pridūrė, kad abi šalys šiuo metu svarsto kitas galimybes.
Nors "dar yra kitų būdų kariniams tikslams ir sėkmei užtikrinti", tačiau šeštadienio balsavimas reiškia, kad "jie bus sudėtingesni", sakė A.Fleischeris. "Buvo laukiama teigiamų balsavimo rezultatų", - pridūrė jis.
A.Fleisheris nesureikšmino Jungtinių Valstijų senatoriaus savaitgalį padaryto pareiškimo, kad toks Turkijos parlamento sprendimas reiškia, jog Vašingtonui prireiks dvigubai daugiau laiko Saddamui Husseinui (Sadamui Huseinui) nuversti."Nežinau, kaip galima padvigubinti tai, kas tebėra nežinoma", - sakė A.Fleischeris, pabrėždamas, kad Turkijos veiksmai vis tiek neleidžia abejoti neišvengiama pergale prieš Bagdado režimą.
Turkijos parlamentas šeštadienį atmetė JAV paršymą leisti dislokuoti šalyje 62 tūkst. amerikiečių karių. Toks sprendimas sudavė stiprų smūgį JAV planams įsiveržti į Iraką iš šiaurės bei Turkijos ketinimams nusiųsti pajėgas į Šiaurės Iraką, siekiant kontroliuoti jame gyvenančius kurdų separatistus.
Turkija po parlamento pasipriešinimo JAV karių dislokavimui svarsto galimybę surengti antrąjį balsavimą
AFP-BNS