Ūsai nuo senų laikų buvo tam tikro socialinio sluoksnio statuso ženklas, ši vyrų puošmena net buvo tapusi madinga. Nors daugelyje šalių turėti ūsus nebėra populiaru, Viduriniuose Rytuose ir kai kuriose Azijos dalyse tai vis dar yra madinga. Be to, iš veido plaukuotumo gali atskirti Vakarų ir Rytų pasaulių politikus. Vakariečiai švariai nuskustą veidą laiko stabilumo ir subrendimo ženklais, o Rytuose vešlūs ūsai ir barzda atspindi tradicionalizmą.
Vyrai į specialias klinikas atsiveža ūsų nuotraukas, kokių norėtų, lygisi taip pat, kaip moterys elgiasi eidamos į kirpyklą ir rodydamos norimos šukuosenos fotografiją. Kadangi toks turizmas vis populiarėja, atsiranda netikrų klinikų, besiskelbiančių, kad gali jūsų ūsams suteikti norimą formą. Po apsilankymo tokiose klinikose dažnai tenka kreiptis į Sveikatos ministeriją. Todėl prieš važiuojant į Turkiją reikėtų pasitikrinti klinikos reputaciją.
Visame pasaulyje gajus stereotipas apie turkų vyrus ir jų ūsus, turbūt dėl to būtent šioje šalyje ir pradėtos teikti paslaugos, kai vyrai iš viso pasaulio gali pagražinti ir pakeisti ūsų formą ar net operacijos metu implantuoti ūsus. Vis dėlto, paskutiniais dešimtmečiais ir pačioje Turkijoje vis mažiau vyrų augina ūsus, nors pastebima, kad senosios tradicijos pradeda atgimti.