Irakas ir Turkija pasirašė susitarimą dėl saugumo, kuriuo siekiama pažaboti Turkijos kurdų separatistinių grupių PKK veiklą, - praneša „BBC“.
Tačiau galutiniame susitarime nėra esminio Turkijos pasiūlymo, kad jos kariuomenei būtų leista persekioti PKK kovotojus už Irako sienos. Pasiūlymui stipriai pasipriešino kurdų atstovai Irake.
Irako kurdai neigia remią PKK, tačiau teigia norintys dalyvauti visuose juos įtakojančiuose susitarimuose.
Turkijos vidaus reikalų ministras pasakė, kad sutartimi siekiama kovoti su teroristine veikla ir visų pirma Kurdistano darbininkų partija arba PKK. Tačiau joje nėra to, ko siekė Ankara, - iš Stambulo praneša „BBC“ korespondentė Sarah Rainsford. Bendradarbiavimo sutaris neužtikrina turkų kariuomenei leidimo kirsti sieną persekiojant PKK kovotojus, - priduria ji. Pasak ministro, derybos šiuo klausimu dar bus tęsiamos.
Trukija nepripažįsta Šiaurės Irako administracijos, o tenykštė valdžia labiausiai priešinasi turkų kariuomenės įžengimui į jos teritoriją.
Pasirašytoji sutartis aprėpia daug ką: ja siekiama nutraukti finansinę, logistinę paramą PKK ir jos propagavimą.
Koordinacinis komitetas rinksis kas 6 mėn. peržiūrėti sutarties įgyvendinimą.
Ankara perspėjo Bagdadą sutramdyti kurdų sukilėlius Irake arba įsileisti Turkijos kariuomenę.
Turkijoje per maištus žuvo dešimtys tūkstančių žmonių, įskaitant 80 Turkijos karių šiais metais. PKK sukilėliai kovoja dėl autonomijos pietryčių Turkijoje nuo 9-ojo dešimtmečio. Pasak Turkijos, Irako Šiaurėje yra apie 4 000 PKK kovotojų.
Rugpjūčio mėn. abi šalys pasirašė memorandumą dėl saugumo, susitardamos „dėti visas pastangas“ išstumiant kovotojus iš Irako Kurdistano.
Turkija, JAV ir Europos Sąjunga laiko PKK teroristine organizacija.