Įvairaus amžiaus mokytojai gerai nusiteikę ir nekasdieniškai pasipuošę jau nuo 18 valandos eilėmis buriavosi prie didžiausios arenos sostinėje. Prasidėjus šventiniam renginiui, susirinkusius mokytojus pasveikino Vilniaus meras Artūras Zuokas.
„Tarptautinę mokytojų dieną švęskite visą savaitę - nuo šio pirmadienio iki kito pirmadienio. Jūs to verti!“, - sakė sostinės meras, o sveikinimą palydėjo audringi pedagogų plojimai ir džiaugsmingi šūksniai.
Tačiau ne visi prieš renginį Balsas.lt pakalbinti mokytojai tryško džiaugsmu. Dauguma jų pripažino, kad tokių kultūrinių renginių norėtųsi aplankyti daugiau, tačiau tam ne visada užtenka ne tik laiko, bet ir pinigų.
Anot jų, jaunimo požiūris į klasikinę kultūrą taip pat didžiąja dalimi priklauso pedagogų, kurie „užveda ant kelio“. O kaip populiarinti kultūrą, kai pats jos nematai? Tačiau mokytojai nusiteikę optimistiškai ir tikisi, kad padėtis artimiausiu metu gerės.
„Reikia šypsotis ir nepamiršti, kiek daug vis dėlto turime gero“, - sakė viena mokytoja.
Giacomo Puccini operą „Bohema“režisavo Dalia Ibelhauptaitė, pagrindinius vaidmenis atliko operos solistai Edgaras Montvidas, Sandra Janušaitė, Dainius Stumbras, Asmik Grigorian, Laimonas Pautienius, Egidijus Dauskurdis, ir Arūnas Malikėnas.
Valstybiniam simfoniniam orkestrui dirigavo maestro Gintaras Rinkevičius. Kostiumų dailininkas - Juozas Statkevičius.
G. Puccini operos „Bohema“ premjera Vilniuje įvyko 2006 m. rudenį ir tapo itin ryškiu įvykių mūsų šalies kultūros gyvenime. „Bohemos“ sėkmė pranoko visus jos sumanytojų lūkesčius, o per pusantro sezono spektaklis buvo parodytas daugiau kaip 30 kartų pilnutėlėje Kongresų rūmų salėje. „Bohema“ tapo savitu kūrybinės laisvės ir jaunatviškumo simboliu, davė pradžią ir vardą bendraminčių sambūriui – bohemiečiams, kurių idėja gimė iš noro sukurti jauniems Lietuvos talentams namus, į kuriuos jie galėtų grįžti po kūrybinių klajonių.