• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tu vedi mane iš proto

Visi žinome, kad galingiausia jėga gyvenime – meilė. Dėl jos „nuverčiame kalnus“, ji – viena pagrindinių priežasčių, dėl kurios norime gyventi. Kaip išsaugoti šiltus santykius ir meilę? Svarbu laiku pradėti keistis – ir keistis abiem. Tai nėra lengva, bet po truputį įmanoma.

Visi žinome, kad galingiausia jėga gyvenime – meilė. Dėl jos „nuverčiame kalnus“, ji – viena pagrindinių priežasčių, dėl kurios norime gyventi. Kaip išsaugoti šiltus santykius ir meilę? Svarbu laiku pradėti keistis – ir keistis abiem. Tai nėra lengva, bet po truputį įmanoma.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Netvarka

Faktiškai kiekvienos poros vienas partnerių yra tvarkingesnis už kitą. Kolumbijos universitete atliktas tyrimas parodė, kad per 80 procentų kartu gyvenančių porų teigia, kad dėl netvarkos jiedu neišvengia įtampos ir konfliktų. Būtų sunku suskaičiuoti, kiek porų dėl to išsiskiria. Jei matote, kad jūsų partneris nesikeičia, į iškilusią problemą pasistenkite žvelgti atlaidžiau. Užuot galvoję, koks jūsų mylimasis (ar mylimoji) netvarkingas, įvertinkite jo teigiamą įnašą į namų ūkį ir pagalbą namų ruošos darbuose. Tai ne tik padės pasimiršti apie jus erzinantį įprotį, bet ir visapusiškai pagerins judviejų santykius.

REKLAMA

Jaučiatės nemylimi

Jeigu partneris jus puola ir tokiu būdu priverčia jaustis nemylimam, jokiu būdu neatsakykite jam tuo pačiu. Kad ir kokie įskaudinti jaučiatės, pasistenkite kalbėti ramiu tonu – dažnai tai slopina blogas partnerio emocijas, bet ne jūsų. O patys pabandykite „perjungti bėgį“ – kad ir kaip norisi atsikirsti atgal, pamėginkite į jo riksmus atsakyti taip: „Kalbėk ką nori, bet aš vis tiek tave myliu.“ Dažnai tai padeda ir nuramina įsiaudrinusią antrąją pusę. Kita vertus, retsykiais kai kuriuos rėksnius verta „nusodinti“, nes ramų toną ne visi sugeba įvertinti.

REKLAMA
REKLAMA

Jaučiatės neįvertinti

Geranoriškumas kitam žmogui kiekvienuose santykiuose būtinas. Užtat būna skaudu, kai kilnios pastangos lieka nepastebėtos ar neįvertintos. Deja, ne kiekvienas vyras toks nuovokus ir žino, kaip tinkamai jums atsidėkoti. Kartais tiesiog verta jam apie tai ramiai ir išmintingai pasakyti – tik galbūt ne tuo metu, kai ašaros smaugia gerklę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Asmenybių konfliktas

Pora – dvi asmenybės, pasiryžusios nueiti jiems skirtą kelią kartu, bet sunkiausia tai, kad tai du visiškai skirtingai mąstantys žmonės. Susierzinimas kyla dėl partnerių skirtumų. Labai svarbu priimti vienas kitą tokius, kokie esate, ir suvokti, kad būti skirtingiems – visiškai normalu. Daugelis partnerių daro didelę klaidą, nes įsivaizduoja, kad jų antroji pusė turi elgtis taip pat, kaip jie.

REKLAMA

Jeigu jūs intravertas – greičiausiai esate santūrus ir tylus, o jūsų partneris, būdamas ekstravertas, – ypač emocionalus ir mėgstantis bendrauti žmogus. Todėl vakarėlyje jis nori likti kuo ilgiau, bet jūs jį kalbinate eiti namo. Jūs galite įveikti šiuos skirtumus, jei dar prieš eidami į vakarėlį susitarsite, kad jis galės užsibūti ilgiau, o jūs išeisite anksčiau. Susitarti iš anksto daugeliu atveju puiku ir kitokiose situacijose, kuriose kyla ginčų – kompromisų ieškojimas geriausia priemonė susidraugauti su judviejų skirtumais.

REKLAMA

Sąžiningumo stoka

Nemažų sunkumų kyla ir tuomet, kai reikia pasidalyti namų ruošos darbus, nuspręsti, pas kieno tėvus sutiksite šventes ar kur praleisite atostogas. Tuomet pasireiškia nešališkumo stoka. Tyrimai rodo, kad žmonės daugiau laiko praleidžia ginčydamiesi ar lygindami atitinkamus dalykus nei bandydami prieiti vieningą išvadą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kiekvienam partneriui svarbu pajusti, kad jis gauna ar pasiekia apytikriai tiek pat, kaip jo antroji pusė. Todėl siūloma pasiskirstyti, kuris už kokius darbus (pavyzdžiui, automobilio tvarkymą, mokesčių mokėjimą, socialinius santykius ir kt.) bus atsakingas, o kalbant apie laisvalaikį, geriausia, jei vieną kartą tai nuspręs vienas partneris, o kitą kartą – kitas. Tokiu būdu abu būsite patenkinti ir nereikės skųstis, kad jūsų antroji pusė visuomet taria lemiamąjį žodį.

REKLAMA

Kritika

Visi santykiuose atsirandantys dirgikliai galiausiai paskatina partnerius kritikuoti vienas kito elgesį. Kritika – labai pavojingas santykių dirgiklis. „Jei norite nutraukti santykius, užmegzkite romaną su kitu, – sako Šventojo Tomo universiteto psichologas Johnis Buris. – Bet jei norite tai daryti iš lėto, nuolatos kritikuokite vienas kitą.“

REKLAMA

Apimti nepasitenkinimo ar susierzinimo nemažai vyrų užsivers savyje ir nesiims to aptarinėti, o moterys nusiskundimus dažnokai išreiškia kritika. Tačiau galop net nesvarbu, jis ar ji kritikuoja – šis metodas anaiptol neatneša gerų rezultatų. Pokalbis, kuris prasideda kritika, paprastai baigiasi pykčiu ar konfliktu. Mat kiekvienas labiausiai nori jaustis mylimas ir įvertintas, o ne sekamas ir kritikuojamas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kritika kartais būna netiesioginė, išreikšta sarkastiškais komentarais, tačiau dažniausiai ji pasireiškia tiesiogiai – graužimu dėl pinigų, erzinančių antrosios pusės įpročių ir kitų dalykų. Kas geriausiai gelbsti tokiose situacijose? Naudingiausia sprendžiant problemas pasitelkti žaismingumą ir humorą, kuris bendravimą gali pakreipti ne naikinamąja , bet, priešingai, konstruktyviąja kryptimi. Žinoma, pajuokauti įtemptoje emocinėje aplinkoje ne visada įmanoma, bet treniruotis verta – juk visi įpročiai susiformuoja pamažu, todėl ilgainiui pasijuokti iš kai kurių problemų išmoksite ir jūs. Jei iš pradžių labai nesiseks, galite pasitelkti kitų jau patikrintas frazes. Tik atidžiau apsidairykite, pasikalbėkite su pažįstamais – ir išvysite tikrai sektinų pavyzdžių.

Parengė Rasuolė Čepulinskaitė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų