Birutė Vėsaitė, Giedrė Purvaneckienė ir Orinta Leiputė parengė bei Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymo pataisą, kuri įpareigotų valstybės ir savivaldybių institucijas, kad jų „įmonių, biržinių bendrovių ir kitų įmonių, įstaigų, organizacijų valdybose būtų ne mažiau 30 proc. vienos lyties atstovų“.
Anot projekto, ši nuostata įvedama kaip laikina, pozityvios diskriminacijos priemonė, ji įsigaliotų nuo 2018 metų, jeigu iki to laiko ir šiaip nebūtų pasiektas 30 proc. vienos lyties atstovų dalyvavimas.
„Vienodas, visavertis ir veiksmingas ir vyrų, ir moterų dalyvavimas darbo rinkoje, versle, individualioje veikloje, priimant sprendimus, yra būtina prielaida norint pasiekti ne tik vienodą ekonominę nepriklausomybę, bet ir strateginius Europos Sąjungos tikslus – ekonominio augimo, konkurencingumo, kiekvienos moters, kiekvieno vyro, visos visuomenės gerovės“, - projekto aiškinamajame rašte teigia autorės.
G.Purvaneckienė trečiadienį BNS sakė, kad minėtą reikalavimą įmanoma būtų įgyvendinti, jeigu „tik būtų supratimas ir noras“. „Įrodyta, kad tokios įmonės pradeda veikti geriau, jei laikosi šių reikalavimų“, - tvirtino parlamentarė.
Projekte taip pat numatyta, kad valstybės ir savivaldybių įmonės, įstaigos turėtų užtikrinti, jog rengiamuose viešųjų pirkimų dokumentuose būtų integruotas lyčių aspektas, įtrauktas moterų ir vyrų lygybės principas.
Be to, siūloma įpareigoti Vyriausybę kasmet įvertinti pažangą įgyvendinant moterų ir vyrų lygias galimybes bei turėtų pateikti Seimui ir visuomenei metinę ataskaitą apie pasiektus rezultatus ir išliekančias problemas.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.