Didelis krūvis, tenkantis raumenims
Natūralu, kad pradėjus intensyviau sportuoti, dėl didesnio fizinio krūvio, tenkančio raumenims, juos gali ne tik mausti, bet ir gana stipriai skaudėti. Dėl didesnio fizinio krūvio išsivystantis raumenų skausmas paprastai juntamas jau po 8 valandų, o didžiausią piką jis pasiekia 1-2 paromis po fizinės veiklos (vidutiniškai per 48 valandas nuo intensyvesnio sporto pabaigos). Paprastai skauda tas raumenų grupes, kurios dirbo intensyviausiai ir kurioms teko pats didžiausias krūvis. Jei fizinis krūvis didinamas po truputį, atsižvelgiant į rekomendacijas, po 2 parų šis raumenų skausmas turėtų pradėti mažėti, o sportinę veiklą tęsti galima ir toliau.
Raumenų traumos
Dažniausios raumenų traumos apima sumušimus, sužeidimus, patempimus, įplyšimus ir pan. Jei dėl raumenų traumos atsiradęs raumenų skausmas praeina per savaitę, tuomet per daug jaudintis nereikėtų. Vis dėlto jei po patirto sužalojimo skausmas įpusėjus savaitei tik stiprėja, o būklė – blogėja, tuomet jau reikėtų kreiptis į gydytoją. Tarkime, lengvas raumenų sužeidimas apima raumenų patempimus, su kuriais susiję skausmai paprastai praeina per savaitę ir nepalieka jokių liekamųjų reiškinių. Sunkesnio (antro laipsnio) raumenų sužeidimai apima stipresnius raumenų sumušimus, kai būdingas stipresnis skausmas, audinių patinimas, apsunkintas judrumas. Sunkiausio laipsnio raumenų sužeidimai apima raumenų įtrūkimus ir plyšimus – tokiems sužalojimams būdingas ne tik labai stiprus skausmas, bet ir sunkumai judinant raumenį. Patyrus raumenų plyšimus gali prireikti net ir operacijos.
Ilgalaikė nervinė įtampa
Dėl ilgalaikės nervinės įtampos gali būti jaučiamas ne tik raumenų tirpimas ir drebėjimas, bet ir lėtinis skausmas. Šis skausmas gali būti migruojančio pobūdžio ir tikrąją jo priežastį bei tikslų atsiradimo laiką nustatyti dažniausiai būna labai sunku. Gydymas apima streso valdymą, psichoterapiją, kineziterapiją, kitus nemedikamentinius ir medikamentinius metodus. Apskritai, stresas labai susijęs su paciento patiriamais lėtiniais skausmais, be to, didesnė nervinė įtampa šiuos skausmus gali dar labiau sustiprinti. Be abejonės, stipresni raumenų skausmai paciento nerimą didina dar labiau – pakliūnama į uždarą ratą, iš kurio tikrai sunku išlipti. Bene efektyviausias būdas tai padaryti – šalinti tikrąsias patiriamo streso priežastis.
Dolmen geriamasis tirpalas paketėlyje – greita pagalba ūminiam raumenų ir kitų rūšių skausmui malšinti
Gydant ūminį raumenų skausmą paprastai rekomenduojamos šios priemonės: ramybės suteikimas, šalčio terapijos taikymas, kompresijos palaikymas ir galūnės pakėlimas, jei tik tai įmanoma. Geriausia pažeistą vietą šaldyti keletą kartų per dieną (arba kas kelias valandas), pirmąsias paras po patirtos traumos – vėliau, pasitarus su gydytoju, gali būti taikomas ir šildymas.
Dolmen yra vaistas skausmui malšinti, priklausantis vadinamųjų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU) grupei. Jis vartojamas trumpalaikiam simptominiam lengvo ir vidutinio stiprumo ūminiam skausmui, tokiam kaip raumenų ar sąnarių skausmui, skausmingų mėnesinių (dismenorėjos), dantų skausmui malšinti. Dolmen skirtas suaugusiems pacientams. Šią farmacinę formą patogu vartoti bet kur. Be to, vaistinio preparato nereikia užgerti vandeniu. Dėl bet kokio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti sveikatai.