Prognozuojama, kad 2030 m. 60 proc. visų pasaulio gyventojų gyvens miestuose, o tai reiškia, kad vienaip ar kitaip susidurs su miestiečius kamuojančio triukšmo problema.
Ne vieną dešimtmetį ją įveikti siekiama pačiais įvairiausiais technologiniais sprendimais, bet rezultatą matome, tiksliau, girdime, patys: miesto transporto ūžesys su šaižiais skubios pagalbos transporto priemonių sirenų signalais ar kylančių lėktuvų kauksmu pasiekia net ir atokiausių priemiesčių gyventojus.
Tačiau Vienoje gyvenantis austrų dizaineris Rudolfas Stefanichas siūlo dar vieną asmeninės kovos su triukšmu išradimą: jis siūlo naudoti triukšmo slopintuvą „Sono“. Tai prie lango lipdomas prietaisas, kuris blokuoja jūsų nepageidaujamus garsus ir praleidžia tik, pavyzdžiui, lietaus šnarėjimą ar paukščių čiulbesį.
„Sono“ yra nedidelis plastikinis įrenginys, veikiantis panašiai kaip ir kai kuriose ausinėse naudojamos aktyvaus triukšmo slopinimo sistemos. „Sono“ „surenka“ lango stiklo vibracijas, atitinkamai jas apdoroja ir praleidžia į kambarį tik „nufiltruotus“ garsus. Pats išradėjas šį įrenginį lygina su langu, turinčiu garso lygio reguliavimo rankenėlę akip įprastiniame radijo imtuve. Naudojant „Sono“ vartotojo sąsają galima „persukti“ garsų šaltinius ir leisti „transliuoti“ tik tuos, kuriuos norėtumėte girdėti.
Kol kas „Sono“ egzistuoja tik prototipo pavidalu, tačiau išradėjas sako, kad jis susilaukė nemažo susidomėjimo ir šiuo metu ieško verslo partnerių, kurie padėtų jį komercializuoti.