• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Darbuotojų, darbdavių ir Vyriausybės atstovus vienijanti Trišalė taryba antradienį nesutarė, kokia turėtų būti minimalioji mėnesinė alga (MMA) nuo 2022 m. sausio 1 d.

Darbuotojų, darbdavių ir Vyriausybės atstovus vienijanti Trišalė taryba antradienį nesutarė, kokia turėtų būti minimalioji mėnesinė alga (MMA) nuo 2022 m. sausio 1 d.

REKLAMA

Pagal Darbo kodeksą MMA ir minimalų valandinį atlyginį nutarimu nustato Vyriausybė, tačiau priimdama sprendimą ji turėtų atsižvelgti į Trišalės tarybos poziciją. Kadangi ši vieningos pozicijos neišreiškė, ministrų kabinetas pats galės nuspręsti, kokį minimumą nustatyti.

Darbuotojams atstovaujančios organizacijos siekia, kad nuo kitų metų MMA didėtų nuo dabartinių 642 eurų iki 750 eurų neatskaičius mokesčių.

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė tikino, kad pagal ankstesnį susitarimą MMA turėtų sudaryti 48,5 proc. vidutinio darbo užmokesčio.

REKLAMA
REKLAMA

Be to, profesinė sąjunga „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis atkreipė dėmesį į pastaruoju metu itin išaugusias prekių ir paslaugų kainas. Vis dėlto jis palaikė Vyriausybės atstovų poziciją.

REKLAMA

Ji rėmėsi Lietuvos banko skaičiavimais, pagal minėtą sutartą formulę, ji esą turėtų didėti tik iki 703 eurų. Finansų viceministras Mindaugas Liutvinskas posėdyje sakė, kad Vyriausybės atstovai siūlo laikytis šio dydžio ir Lietuvos banko skaičiavimų.

Pasak viceministro, bendrai valstybės finansams toks minimalios algos būtų teigiamas, į skirtingus biudžetus būtų surinkta apie 6 mln. eurų daugiau.

REKLAMA
REKLAMA

Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Vytautas Šilinskas atkreipė dėmesį, kad šiuo metu situacija darbo rinkoje yra gerėjanti, esą, galima sakyti, jau Lietuvoje jau beveik grįžo į ikipandeminį lygį.

Viceministras atkreipė dėmesį, kad daugelis ES valstybių net ir pandemijos metu didino minimalią algą.

Ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jovita Neliupšienė sakė, kad didinant MMA, svarbu, kad tas didinimas būtų gana racionalus, nes norint Lietuvai išlaikyti konkurencingumą, būtina, kad didėtų ne tik algos, bet ir darbo našumas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Darbdaviai dažniausiai atsargiai vertina MMA didinimą. Esą tai darant reikėtų atsižvelgti į kiekvieno verslo sektoriaus ir regiono specifiką.

Lietuvos darbdavių konfederacijos pirmininkas Danukas Arlauskas teigė nepritarsiantis nei MMA didinimui iki 703 eurų, nei iki 750 eurų nes darbo našumas taip sparčiai neauga.

Kiti darbdaviai svarstė, kad kartu su MMA turi būti didinamas ir neapmokestinamas pajamų mokestis.

Darbo kodeksas numato, kad MMA galima mokėti tik už nekvalifikuotą darbą.

Su MMA yra susieti kai kurie kiti dydžiai. Nuo jos priklauso, kokio dydžio bus neapmokestinamas pajamų dydis, socialinio draudimo, privalomojo sveikatos draudimo ir kitos įmokos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų