Šią vasarą draudimo bendrovė užfiksavo jau daugiau kaip 340 nelaimingų atsitikimų, pasibaigusių gydytojo kabinete. Daugiau nei du trečdaliai traumų buvo patirtos poilsiaujant – aktyvų laisvalaikį mėgstantys žmonės susižaloja maudydamiesi vandens telkiniuose, žaisdami komandinius žaidimus, važinėdami dviračiu ar riedučiais.
„Dažniausiai patiriamos traumos – raiščių ar kelio sąnario patempimai ir plyšimai, pirštų, riešo kaulų lūžiai, minkštųjų audinių sužalojimai. Poilsiautojai, gamtoje nevengiantys alkoholinių gėrimų, dažnai nesaugiai elgiasi su ugnimi. Dėl to padaugėja odos nudegimo atvejų“, – vardija „Compensa Vienna Insurance Group“ žalų departamento vadovas Mindaugas Balinskas.
Pasak jo, sužeidimų neišvengia ir laisvalaikį namuose leidžiantys gyventojai – apie 20 proc. nelaimingų atsitikimų įvyksta atliekant remonto ar kitus darbus. Jų metu gyventojai patiria pirštų ar netgi šonkaulių lūžius, raiščių patempimus, plyšimus ar akių traumas.
Vis dėlto, kaip rodo draudimo bendrovės sukaupta statistika, daugiausia traumų vasarą patiria vaikai – jie fiziškai aktyvesni ir kur kas mažiau atsargūs nei suaugusieji.
„Vasarą vaikų traumų skaičius išauga beveik dvigubai. Todėl tėvai dažnai pasirenka apdrausti vaikus nuo nelaimingų atsitikimų vasaros atostogų ar vasaros stovyklų laikotarpiui. Atžalai patyrus traumą vidutinė draudimo išmoka svyruoja nuo 100 iki 200 eurų“, – skaičiuoja M. Balinskas.
Norintiems sumažinti traumų riziką aktyvaus poilsio metu draudimo ekspertas pataria įsidėmėti keletą patarimų. Važinėjant dviračiu ar riedučiais užkirsti kelią sužeidimams padeda šalmai ir specialios apsaugos, dėvimos ant kelių, alkūnių ar delnų.
Vietoje poilsio gamtoje nusprendus susitvarkyti buitį, taip pat rekomenduojama tinkamai pasiruošti: pasirūpinti darbo apranga ir apsaugos priemonėmis, tokiomis kaip specialios pirštinės ar apsauginiai akiniai. Taip pat – atsargiai elgtis su darbo įrankiais.