Mya tiesiai šviesiai pasakoja, ką ji daro pragyvenimui. Jos tinklalapyje viskas surašyta atvirai – ji siūlo transseksualines sekso paslaugas: nuo paprasčiausio sekso iki „VIP aptarnavimo“, įskaitant viską, kas telpa tarp šių kategorijų.
„Mes nesame nusikaltėliai, – pareiškia ji per „Skype“ darytame interviu. – Kai žmonės ateina su manimi pasimatyti, aš susitikimą vertinu rimtai. Aš padarau viską, kad jie būtų laimingi. Mes visi esame suaugusieji, mano klientai nėra blogi žmonės. Kartais jie turi problemų su savo santuokomis; kartais jie tiesiog nori daugiau pikantiškumo savo gyvenimuose.“ Ir vis dėlto, Mya'os nelaimei, prostitucija Jungtinėse Amerikos Valstijose yra nelegali. Tiesa, kiek kitaip yra Kanadoje, kur ir yra užregistruotas jos tinklalapis. Kadangi ją taip paprasta rasti internete, jos vardas čia neabejotinai yra pakeistas.
Liekna, tačiau pūstalūpė Mya yra pusiau tailandietė, pusiau kinė. Ji buvo užauginta kaip berniukas Javoje – angliškai kalba su indonezietišku akcentu. Mya pasakoja, kad dėl savo profesijos keliauja po visą pasaulį, pradėjusi nuo Dubajaus, kur žinojo, kad galės užsidirbti daug pinigų transseksualų sekso paslaugų sektoriuje. „Vyrai ten mane myli. Kodėl? Aš nežinau. Tai yra uždrausta, žiūrint iš religinės pusės. Tačiau kultūriškai, tai slypi jų viduje... Kai aš ten einu gatve ar į prekybos centrą, berniukai mane tiesiog apsupa“, – pasakoja Mya.
Nors daug duomenų apie šį fenomeną nėra, aktyvistai ir teisininkai, dirbantys su transseksaulais, teigia, kad prekybos seksu rinka Vidurio Rytuose, ypač tokiose valstybėse, kaip Jungtiniai Arabų Emyratai (JAE), Omanas ir Bahreinas, pritraukia šimtus transseksualų, daugiausia iš Pietų Azijos ir Ramiojo vandenyno salų. Visose šiose Vidurio Rytų šalyse griežtai laikomasi islamo teisės, homoseksualumas draudžiamas, o homoseksualams iš užsienio į šias šalis apskritai įvažiuoti neleidžiama.
Sudėtingiausia patekti į šias šalis ir po jas keliauti yra transseksualams. Jeigu juos pagautų su dokumentais, rodančiais visai priešingą jų lytį, jei tą pačią akimirką būtų suimti. Jei juos suimtų už prekybą savo kūnu, juos gali įkaltinti ilgam laikotarpiui. Arabų šalims sunkiai sekasi adaptuotis prie besikeičiančių kultūrinių normų, primestų globalizacijos. Atradus čia daugybę naftos, Persijos įlankos šalys iškilo į pasaulinės ekonomikos viršūnes, tačiau didžiuliai turtai atnešė ir daugybę socialinių pokyčių, nes į šalis atvykstantys užsieniečiai su savimi atsivežė ir savo kultūrą, kuri neretai šokiruoja giliai konservatyvią vietinę populiaciją. Tai labiausiai jaučiasi tokiuose emyratuose, kaip Dubajus, kur migrantai sudaro iki 90 proc. populiacijos. Čia jau senokai susitaikyta su prekyba alkoholiu ir keistokais vakarietiškais rūbais, tačiau transseksualai-prostitutai čia ne tik netoleruojami, bet ir yra persekiojami.
Pasak aktyvistų, kol Persijos įlankose laukia deportavimo, daugybė transseksualų yra išnaudojami pačiai įvairiausiais būdais, yra mušami, viešai prievartaujami. Yra ir transseksualių migrantų nužudymų atvejų, pavyzdžiui Sally Camatoy, pasirodęs Izraelio filme „Popierinės lėlės“, buvo rastas nužudytas Dubajuje. „Human Rights Watch“ užfiksavo daugybę smurto prieš trasseksualus atvejų Kuveite. Dalis jų patirto išnaudojimo – policijos darbas.
Mya pasakoja, kad 2010 metais, kai ji antra karta nuvyko dirbti į Dubajų, ji buvo pagauta policininkų, kurie apsimetė klientais. Pasak jos, ji buvo paleista tik po kelių mėnesių, kuriuos ją laikė vyrų kalėjimo vienutėje. „Jie su manimi elgėsi su šunimi ar kitu gyvūnu. Ten buvo daugybė didelių nusikaltėlių – narkotikų prekeivių ir panašiai. Šiems nusikaltėliams už pinigus prižiūrėtojai leisdavo ateiti į mano kamerą ir prievartauti mane kaip tik nori. Ir vis dėlto jos tonas yra visiškai ramus, tarsi ji pasakotų, ką valgė pusryčiams. „Kuo labiau priešinausi, tuo man buvo sunkiau. Sunkiausia buvo su pirmu. Koviausi kaip išprotėjus. Bet po antro mėnesio supratau, kad nieko nepadarysiu, todėl tapau maloni“, – tvirtina Mya. Pareigūnai iš minėto Al Awiro kalėjimo teigia, kad negali patvirtinti, kad Mya apskritai ten buvo laikomi. Komentuoti jie atsisako, tačiau Mya, kuri turi Kanados pilietybę, parašė skundą Kanados ambasadai Dubajuje. Amabasada detalių neatskleidė. Pasak Mya'os, kai ji pasidavė ir nusprendė bendradarbiauti su kalėjimo pareigūnais, jie ją paleido: „Jie mane tiesiog paleido. Kai nusprendė, kad aš atkentėjau pakankamai, paleido, tiesiog taip. Jokio teismo.“
Už prostituciją buvo suimta ir Diana, transseksualė iš Filipinų. Į Dubajų ji atvyko gyventi su savo vaikinu, tačiau su juo išsiskyrė. Jai nieko nebeliko, tik pradėti prekiauti savo kūnu. „Aš supratau, kad tai puikus būdas gauti pajamų, nes vyrai ten tiesiog dievina transseksualus. Galima užsidirbti labai daug pinigų, jeigu išsaugai klientą. O jei sugebi pasiekti darbinius santykius, tai praktiškai galima tapti milijonieriumi“, – pasakoja Diana. „Su manimi buvo penki filipiniečiai trasseksualai, vienas iš JAV ir vienas iš Malaizijos. Suėmė mus visus. Mus kažkokie vyrai pakvietė į viešbutį. Paaiškėjo, kad tai policininkai“, – prisimena ji.
Kai Diana klausiama apie tai, kas įvyko po suėmimo, jos balsas pasikeičia, ji sušnabžda: „Aš prašiau... neprievartaukite manęs... prašau... Jie išprievartavo mane. Kai kuriuos dalykus per sunku prisiminti.“ Vėliau ji vis dėlto pateikia daugiau detalių: „Policijos vadas išvedė mane į kitą kambarį. Ten viskas ir įvyko. Vėliau mus visas suvedė į vieną kambarį, privertė nusirengti. Pradėjo fotografuoti...“
Dianą policijoje laikė tik tris dienas. Kitas laikė nuo vieno iki trijų mėnesių. Ji prisipažįsta – ją paleido už tai, kad išdavė kitų transseksualių prostitutų vardus ir pavardes: „Aš daviau jiems vardus. Negalite manęs smerkti.“
Homoseksualų aktyvistai Vidurio Rytuose ir Pietų Azijoje tikina, kad tai, kas nutiko Myai ir Dianai, yra nuolatiniai įvykiai. Kodėl tuomet transseksualai rizikuoja, dirbdami Vidurio Rytuose? Atsakymas yra paprastas – pinigai. Mya sako, kad kelis tūkstančius dolerių uždirbo jau per kelias pirmas darbo dienas. Ir vis dėlto dabar po košmaro Dubajuje atsigavusi Mya, dirbanti JAV, teigia: „Visas tas siaubas, patirtas po suėmimo Dubajuje, nevertas tų pinigų.“