Prezidentas Nixonas dešinėje (nuotr. SCANPIX)
Skirtingai nuo visų aukščiau paminėtųjų, Nixonas buvo išties puikus studentas. Baigęs Whittier kolegiją jis studijavo teisę ir vėliau tapo Kunigaikščių Advokatų Asociacijos prezidentu. Vis dėlto, jo geri pažymiai neužtarnavo jam garbės.
Kai 1954 metais komitetas pasiūlė Nixonui suteikti garbingą teisės daktaro laipsnį, po didelių diskusijų rekomendacija buvo atmesta.
8. Franklinas Pierce'as
Franklin Pierce (nuotr. Wikipedia)
Ne tik šiandieniniai politikai dykinėdavo studijų laikais. Pavyzdžiui, F. Pierce'as (1804 m. – 1869 m) taip pat mieliau laiką leisdavo su draugais nei prie knygų. Galiausiai jis surimtėjo ir baigė mokslus būdamas vienas iš geriausių studentų.
7. Joe Bidenas
J. Bidensas (SCANPIX nuotr.) (nuotr. Balsas.lt)
Bidenas tikrai nebuvo geriausias pasaulio studentas, bet net ir savo nesėkmes jis buvo linkęs priimti išskėstomis rankomis. Nors Delavero Universitete pagal pažymių vidurkį Baidenas buvo 506–as iš 688 studentų, profesoriai jam rekomendavo stoti į teisę.
Niekas nė nedrįso pagalvoti, kad vienas blogiausių teisės mokyklos studentų (iš 85 kurso studentų jis buvo 76 vietoje pagal pažymių vidurkį) ateityje taps JAV viceprezidentu.
6. Johnas McCainas
Johnas McCainas (AFP/Scanpix nuotr.) (nuotr. Balsas.lt)
J. McCainas gali pasigirti puikiais pasiekimais Jungtinių Amerikos Valstijų karinio jūrų laivyno akademijoje, tačiau kalbant apie studijas – situacija buvo keblesnė. Jo pažymiai buvo tokie prasti, kad iš 899 abiturientų, pagal pažymių vidurkį jis buvo 894 vietoje.
5. George'as H.W. Bushas
G. W. Bushas (nuotr. SCANPIX) (nuotr. Balsas.lt)
Gindamas kolegą, vice–prezidento pareigas einantį Kveilą, Bushas atskleidė ir savo „spindinčius“ pasiekimus studijų laikais. „Aš atsisakau rodyti savo aukštosios mokyklos egzaminų rezultatus, nes man nepavyko išlaikyti chemijos, ir nenoriu, kad kas nors apie tai žinotų“, – juokavo jis.
4. Dan Quayle
Dan Quayle (nuotr. Wikipedia)
Quayle nemokėjimas paraidžiui pasakyti žodžio 'potato' (liet. bulvė) nebuvo vienintelė jo nesėkmė. Pasak 1988 metų „Cleveland Plain Dealer“ apsakymo, DePauw Universitete jis buvo vienas prasčiausių studentų.
Kveilo pažymiai buvo tokie prasti, kad jis nė nebūtų gavęs leidimo stoti į Indianos Universiteto teisės mokyklą (bet joje užsitikrino vietą lygių galimybių programos dėka). 1988 metų prezidentinės kampanijos metu Kveilo atstovas tikino, kad DePauw Universitete buvo labai sunku gauti gerus pažymius.
3. Johnas Kerry
John Kerry (nuotr. blogspot.com)
Kaip ir Bushas, Kerry studijavo Jeilio Universitete. Ir gerais įvertinimais jis tikrai nepasižymėjo. Prasčiausiu pažymiu D buvo įvertintos jo geologijos, istorijos ir politinių mokslų žinios. Kaip bebūtų keista, šiandien šis jis – Jungtinių Amerikos Valstijų senatorius
Nors Kerry kampanija 2004 metais apibūdino politiką kaip intelektualesnį už patį Bushą, judviejų pažymiai Jeilio Universitete buvo beveik lygiaverčiai.
2. George'as W. Bushas
George Bush (nuotr. Wikipedia)
G. Bushas buvo Goro priešininkas 2000 metų prezidentiniuose rinkimuose. Pirmuosius trejus metus Jeilio Universitete šio jaunuolio pažymių vidurkis vertinant 100–balų sistemoje buvo 77 balai. Ir per visus koledžo laikus jis turėjo tik vieną D pažymį už astronomijos kursą.
1. Alas Gore'as
Al Gore („News Bridgepix“ nuotr.) (nuotr. Balsas.lt)
Rodosi, kad Gore'as – vienas intelektualiausių politikų žemėje, bet pažiūrėjus į jo Harvardo Universiteto diplomą, to nepasakytumėm. Būdamas antro kurso studentu, jis verčiau dykinėdavo su draugais nei „krimsdavo“ mokslus. Ir tai įrodo jo pažymiai: D, C su minusu, C su pliusu ir B su minusu.