Įvairiuose pasaulio kraštuose galėtumėte paragauti gausybės skirtingų patiekalų. Kai kurie jų gardūs ir maloniai kvepia. Kiti ypač keistai atrodanto ar netgi skleidžia neįprastą aromatą. Gavę pasiūlymą pasivaišinti kuriuo nors iš pastarųjų, galbūt net suabejotumėte, ar šis patiekalas tinkamas valgyti apskritai. Tačiau jei esate egzotinio, neįprasto maisto mėgėjas, tai Jūsų gali ir neišgąsdinti.
Susipažinkite su penkiais keisčiausiais patiekalais pasaulyje.
Hagis (angl. Haggis)
Tai nacionalinis Škotijos patiekalas, kuriam paruošti yra sukurta daugybė skirtingų receptų. Pagrindiniais hagio komponentais laikomi avies širdis, kepenys, plaučiai, kurie patiekalo gaminimo metu pagardinami svogūnais, avižiniais dribsniais, druska ir prieskoniais. Paruošus masę iš visų šių ingredientų, ji sukemšama į avies skrandį ir kepama tris valandas. Skanaus!
Hagis (restoranai.lt nuotr.) (nuotr. Gamintojo)
Magot (angl. Maggot) sūris
Šis sūris populiarus Sardinijoje, Italijoje. Čia jis vietinių gyventojų vadinamas casu marzu. Ypatingas jis tuo, kad fermentacijos procesą čia užtikrina musių, suleistų į sūrio masę, lervos. Kai kuriems Magot sūrio mylėtojams, šios lervos - nepakeičiamas ingredientas. Jie visuomet džiaugiasi, jei valgydami randa jų daugiau. Kiti, prieš valgydami, pirmiausiai išsirankioja lervas, negalėdami nė į jas pasiziūrėti. Kaip pasielgti Jums - spręskite patys.
Magot (restoranai.lt nuotr.) (nuotr. Gamintojo)
Paukščių lizdo sriuba
Tai ypatingas Kinijos gyventojų desertas, kurio svarbiausias ingredientas - paukštelio čiurlio lizdelis. Jis toks svarbus tuo, kad yra kupinas paukštelio seilių, stiprinančių žmogaus imuninę sistemą, gydančių virškinimo, lytinio gyvenimo sutrikimus, palengvinančių astmos priepuolius, gerinančių dėmesio koncentraciją. Vietinių gyventojų ši sriuba laikoma nepakeičiamu vaistu ir sveikatos šaltiniu.
Paukščių lizdo sriuba (restoranai.lt nuotr.) (nuotr. Gamintojo)
Tūkstantmečio kiaušinis
Tai dar vienas nacionalinis Kinijos patiekalas: anties arba vištos kiaušinis keliems mėnesiams patalpinamas į molio, pelenų, kalkių, druskos ir ryžių mišinį. Tuomet kiaušinio trynys pažaliuoja, įgydamas stipraus sieros ir amoniako kvapų, o baltymas tampa tamsiai rudu, įgyja drebučių pavidalą. Tūkstantmečio kiaušinis Kinijoje laikomas ypatingu patiekalu ir dažniausiai gaminamas tik ypatingomis progomis (pavyzdžiui, vestuvių).
Tūkstantmečio kiaušinis (restoranai.lt nuotr.) (nuotr. Gamintojo)
Muktukas (angl. Muktuk)
Šis tradicinis eskimų patiekalas gaminamas stipriai sušaldant banginio (dažniausiai - Grenlandijos) odą ir riebalus, tačiau valgomas jis nevirtas ir nekepintas. Pagardinamas muktukas dažnai druska arba duona. Eskimų kraštuose banginių medžiojimas ribojamas dėl nedidelių jų skaičiaus, tačiau patiekalo kainai tai neturi didelės įtakos. Paragauti jo galite Aliaskoje.
Muktukas (restoranai.lt nuotr.) (nuotr. Gamintojo)