• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gamtoje galime išvysti daug nuostabių ir neįprastų reiškinių, bet kai kurie iš jų nutinka taip retai, kad gali nustebinti net visko mačiusius. Susipažinkite su 15 keisčiausių gamtos reiškinių iš viso pasaulio:

REKLAMA
REKLAMA

1.

Šis reiškinys yra palyginti dažnas Kalifornijoje. Švytinčias bangas, kurias sukelia vandenyne esantys fitoplanktonai (tam tikros rūšies dumbliai), galima pamatyti tik tamsiu paros metu. Kai bangos dužta, milijonai minėtųjų mikroorganizmų yra paveikiami deguonies. Šios cheminės reakcijos metu dumbliai išskiria mėlyną švytinčią šviesą. 2. Šviečiantys grybai

REKLAMA

Vasaros pabaigoje daugelyje miškų visame pasaulyje ant drėgnos pūvančios medžio žievės ima augti šviečiantys grybai, vadinami foxfire. Didžiausia jų įvairovė aptinkama atogrąžų miškuose. Naujausia tamsoje šviečiančių grybų rūšis buvo atrasta praeitais metais Brazilijoje.

REKLAMA
REKLAMA

3. Ugnies vaivorykštė

Ugnies vaivorykštė yra nepaprastai retas reiškinys, kuris įvyksta Saulės spinduliams perėjus per aukštuosius debesis, kuriuose susikaupė didelė ledo kristalų koncentracija. Tokios vaivorykštės pasirodymui būtinos šios sąlygos: saulė turi būti labai aukštai danguje bei turi būti daug žiuželinių debesų. Ugnies vaivorykštę galima pamatyti Los Andžele bei šiaurės Londone.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

4. Perlamutriniai debesys

Perlamutriniai debesys - tai optiškai ploni debesys, besiformuojantys stratosferoje (15-30 km aukštyje). Dažniausiai šie debesys matomi poliariniuose regionuose (Islandijoje, Aliaskoje, Šiaurės Kanadoje) žiemą, kai Saulė yra keliais laipsniais žemiau horizonto. Šiuo atveju Saulė apšviečia aukštai atmosferoje esančius debesis, kurie nusidažo įvairiomis nuolat kintančiomis spalvomis.

REKLAMA

5. Sniego ritiniai

Sniego ritiniai (angl. snow rollers) - retas gamtos reiškinys, kuomet vėjas, pagavęs sąlyginai didelius sniego kiekius pučia juos viena kryptimi ir taip lygaus paviršiaus vietovėse suformuoja natūralius cilindro formos darinius iš sniego. Tokį reiškinį galima pamatyti Šiaurės Amerikoje ir Jungtinėje Karalystėje.

REKLAMA

6.

Natūralūs vulkaninės kilmės dariniai - bazaltų stulpai - atrodo kaip tikras rankų darbo kūrinys, tačiau žmogus prie jų kūrimo nė kiek neprisidėjo. Paprastai šešiakampės formos stulpus išdaužo jūros bangos ir nugludina vėjas. Šiuos geologinius darinius galima pamatyti visame pasaulyje, pradedant Airija ir baigiant Kalifornija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

7.

Varlių, žuvų ar kitų mažų vandens gyvūnų lietus jau žinomas ne vieną šimtmetį visame pasaulyje. Nors tai nepaprastai retas gamtos reiškinys, daugumą tokio „lietaus“ atvejų galima logiškai paaiškinti. Juos sukelia tornado ar stiprūs vėjai, gebantys pakelti vandenyje besiveisiančius smulkius gyvūnus į orą ir nuleisti juos kitoje vietoje.

REKLAMA

8. „Asperatus“ debesys

Asperatus (lot. grublėtas, šiurkštus) debesys yra toks retas reiškinys, kad jie nebuvo žinomi iki pat 2009 metų. Nors pats susiformavusių debesų vaizdas atrodo išties grėsmingai, jie greitai subliukšta ir jokios audros nepranašauja. Jų įmantrias formas sukuria audringi vėjai arba tarpusavyje susidūrusios oro masės.

REKLAMA

9. Žalias spindulys

Žaliasis spindulys, tai optinis reiškinys, kurį galime labai trumpai stebėti virš Saulės jai tekant ir leidžiantis. Jis dažniausiai matomi plokščiame horizonte, pavyzdžiui, virš vandenyno, bet kartais žaliąjį spindulį galime pamatyti ir Saulei leidžiantis virš kalnų ar debesų viršūnių. Šio reiškinio priežastis yra šviesos lūžimas atmosferoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

10. Netikra saulė

Netikros saulės vaizdas susiformuoja, kai atmosferoje esantys ledo kristalėliai atitinkamu kampu išsklaido ir užlenkia tikrosios saulės spindulius. Tuomet žiūrint atitinkamu kampu galima pamatyti taip vadinamą netikrą saulę. Kartais jų pamatyti galima net dvi ar tris.

11. Dviguba vaivorykštė

Vaivorykštė yra optinis ir meteorologinis reiškinys, kuomet Saulei apšvietus atmosferoje esančius vandens lašelius, danguje atsiranda ištisinė spalvų spektro, nuo raudonos iki violetinės, juosta. Dvigubos vaivorykštės atveju matomas antras, ne toks ryškus lankas, kurio spalvų linijos išsidėsčiusios atvirkštine tvarka.

REKLAMA

12. Dryžuoti ledkalniai

Dažniausiai šių ledkalnių, paprastai sutinkamų pietų pusrutulyje, dryžiai būna mėlynos spalvos, bet pasitaiko ir rudų ornamentų. Tokie neįprasti ledkalniai susiformuoja dėl į paviršių kylančių ledo kristalų, kuriuose dažnai būna įvairių jūros gyvių mikrodalelių, kurios galiausiai tampa ledkalnio dalimi.

REKLAMA

13.

Katatumbo žaibavimas – unikalus meteorologinis fenomenas Venesueloje, matomas tik prie Catatumbo upės žiočių, kur ji įteka į Maracaibo ežerą. Šis žaibavimas vyksta ne iš debesies į žemę, bet iš debesies į debesį. Žaibavimas vyksta nuo 140 iki 160 naktų, kai daugiau nei 5 kilometrų aukštyje šios audros debesys sukuria elektros lanką.

REKLAMA
REKLAMA

14. Gravitacinė (kondensacinė) banga

Gravitacijos banga tėra paprasta banga, judanti per stabilų atmosferos sluoksnį. Kylančios audrų oro srovės gali sukelti gravitacijos bangas, bandydamos prasiskverbti į tropopauzę. Tropopauzė – tai labai stabilus atmosferos sluoksnis.

15. Moeraki rieduliai

Garsieji Moeraki rieduliai, kuriuos galima išvysti viename Naujosios Zelandijos Koehohe paplūdimyje, pasižymi savo unikaliomis formomis. Jie yra visiškai apvalūs ir kai kurių apimtis siekia daugiau nei du metrus. Šie rieduliai, kurie, pasak mokslininkų, susiformavo iš įvairių į jūros dugną patekusių nuosėdų, atrandami jūroje, toli nuo krantų.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų