• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors didžiąją Namibijos dalį sudaro dykumos, šalies kraštovaizdis keliaujant keičiasi. Ši šalis vienas pagrindinių maršrutų gamtos mylėtojams, norintiems pasigrožėti įspūdingais peizažais, smėlio kopomis bei atrasti gyvūnijos ir augalijos pasaulius. Kelionių tinklalapis touropia.com siūlo susipažinti su populiariausiomis veiklomis ir lankytinomis vietomis Namibijoje.

REKLAMA
REKLAMA

10. Kolmaskopas (Kolmanskop)

Kolmaskopas (Kolmanskop) (nuotr. Flickr.com) (nuotr. Gamintojo)Kolmaskopas (Kolmanskop) (nuotr. Flickr.com) (nuotr. Gamintojo)

Kolmanskop, tai palaidotas smėlyje, miestas vaiduoklis esantis Namibijos pietuose, už kelių kilometrų nuo Luderitz uosto. Miestas buvo pastatytas apie 1908-uosius, čia buvo galima rasti visko – pradedant kazino, deimantų kasyklomis ir baigiant ligoninėmis bei prabangiais gyvenamaisiais kvartalais. Kritus deimantų pardavimams pasaulyje, miestui ėmė grėsti žlugimas. 1954 metais gyvenvietė per trumpą laiką ištuštėjo, o kopų smėlis užpylė didžiąją dalį Kolmanskopo. Taip gimė miestas vaiduoklis. Čia dar išliko stovinčių pastatų, kurių smėlis dar nespėjo „palaidoti“.

REKLAMA

9. Tvifelfontenas (Twyfelfonteinas)

 Tvifelfontenas (Twyfelfonteinas) (nuotr. Flickr.com) (nuotr. Gamintojo) Tvifelfontenas (Twyfelfonteinas) (nuotr. Flickr.com) (nuotr. Gamintojo)

Įsikūręs šiaurės vakarų Namibijoje Tvifelfontenas garsėja kaip didžiausia uolienų raižinių koncentracija. Dauguma jų buvo sukurti prieš 6 000 metų, senovės bušmenų. Raižiniuose atsispindi gyvūnų, tokių kaip raganosiai, drambliai, stručiai ir žirafos, pėdsakai ir atvaizdai.

REKLAMA
REKLAMA

8. Griaučių krantas (Skeleton Coast)

Griaučių krantas (Skeleton Coast) (nuotr. Flickr.com) (nuotr. Gamintojo)Griaučių krantas (Skeleton Coast) (nuotr. Flickr.com) (nuotr. Gamintojo)

Griaučių krantas - tai negyvenama vietovė Namibijoje, įspūdinga vandenyno ir smėlio kopų sandūra, nusidriekusi Atlanto vandenyno pakrantėje iki pat Angolos. Ši pakrantė, nuolat skendinti rūkuose, yra labai pavojinga laivybai. Vietiniai bušmenai šią vietovę vadina "vieta, kurią sukūrė įpykęs dievas", o portugalų jūreiviai pakrantę praminė "vartais į pragarą". Šioje grėsmingoje vietovėje yra įkurtas nacionalinis parkas, nusidriekęs siaura juosta (40 km pločio ir 500 km ilgio) palei Namibijos pakrantę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

7. Kaprivio ruožas (Caprivi Strip)

Kaprivio ruožas (Caprivi Strip) (nuotr. Flickr.com) (nuotr. Gamintojo)Kaprivio ruožas (Caprivi Strip) (nuotr. Flickr.com) (nuotr. Gamintojo)

Kaprivio ruožas - siauras Namibijos teritorijos ruožas tarp Angolos ir Botsvanos. Dėl didelių kritulių kiekio ir Okvango, Kvando ir Zambežės upių potvynių šis regionas yra laikomas drėgniausia Namibijos vieta. Vandeningoje teritorijoje prisitaikė daugybė gyvūnijos, įskaitant didelę dramblių populiaciją, ir augalijos rūšių, kurios saugomos keturiuose draustiniuose. Vis tik, čia nėra jokių tvorų, tad gyvūnai gali laisvai kirsti ir gretimų valstybių sienas.

REKLAMA

6. Špickopė (Spitzkoppe)

Špickopė (Spitzkoppe) (nuotr. Flickr.com) (nuotr. Gamintojo)Špickopė (Spitzkoppe) (nuotr. Flickr.com) (nuotr. Gamintojo)

Špickopė - plikų uolų grupė Namibijoje, Namibo dykumoje tarp Usakoso ir Svakpomundo. Uolos yra daugiau nei 700 mln. metų senumo, o masyvo aukštis virš jūros lygio siekia 1784 m ir stačiai iškyla virš lygios dykumos Šis kalnų masyvas susikūrė milžiniško ugnikalnio griuvimo metu prieš maždaug 100 mln. metų. Veikiami erozijos ugnikalnio griuvėsiai suformavo vulkaninę uolą. Špickopėje išlikę nemažai bušmenų dailės pavyzdžių.

REKLAMA

5. Svakopmundas (Swakopmund)

Svakopmundas (Swakopmund) (nuotr. Flickr.com) (nuotr. Gamintojo)Svakopmundas (Swakopmund) (nuotr. Flickr.com) (nuotr. Gamintojo)

Svakopmundas- antras pagal dydį Namibijos miestas ir tradicinė „vasaros sostinė"- yra viena įdomiausių lankytinų šalies vietų. Miestelio atmosfera padeda pailsėti ir atsipalaiduoti: daug promenadų, palmių ir atidžiai bei dailiai išpuoselėtų viešųjų sodų. Europietiškos Svakopmundo atmosferos šaltinis yra grakštūs art nouveau stiliaus pastatai. Vienuolika šių kerinčių pastatų yra paskelbti nacionaliniais paminklais. Nepakartojamo žavesio miestui suteikia galimybė mėgautis tiek laukiniu dykumos grožiu, tiek ir jūra, nes visa tai labai netoli nuo malonių ir komfortiškų Svakopmundo viešbučių, pensionų ir restoranų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

4. Cape Cross

Sosusvlėjus (Sossusvlei) (nuotr. Flickr.com) (nuotr. Gamintojo)Sosusvlėjus (Sossusvlei) (nuotr. Flickr.com) (nuotr. Gamintojo)

Maždaug 120 km nuo Svakopmundo yra įsikūrusi didžiausia Cape Vross ruonių kolonija. 1968 metais šis regionas buvo paskelbtas didžiausia ir žinomiausia ruonių kolonija visoje Pietų Afrikos ir Namibijos pakrantėje. Lapkričio ir gruodžio, poravimosi mėnesiais, Cape Cross susirenka per 150 000 ruonių.

REKLAMA

3. Sosusvlėjus (Sossusvlei)

Sosusvlėjus - Namibijos perlas pačioje Namibo dykumos širdyje - yra didžiulė molžemio įduba, apsupta milžiniškų smėlio kopų. Gilios ochros spalvos Sosusvlėjaus kopos yra vienas iš įspūdingiausių kraštovaizdžių visame pasaulyje. Plastiškai vingiuodamos jos iškyla net į 300 m aukštį. Namibo dykumos kopos susiformavo per daug milijonų metų. Kuo senesnė kopa, tuo ryškesnė jos spalva. Per gausaus lietaus sezoną Caučabo (Tsauchab) upė įteka į įdubą, taip sukurdama tikrą rojų vandens paukščiams. Net per sausąjį laikotarpį palei upę galima pamatyti arklines antilopes, gazeles ir stručius besimaitinančius skurdžia augmenija.

REKLAMA

2. Žuvies upės kanjonas (Fish River Canyon)

Žuvies upės kanjonas (Fish River Canyon) (nuotr. Flickr.com) (nuotr. Gamintojo)Žuvies upės kanjonas (Fish River Canyon) (nuotr. Flickr.com) (nuotr. Gamintojo)

Žuvies upės kanjonas yra antras pagal dydį pasaulyje (po JAV Arizonos valstijoje esančio Didžiojo kanjono). Atvykus prie kanjono krašto akimirksniu ištinka šokas, nes lygus išdžiūvęs plokščiakalnis netikėtai vertikaliai leidžiasi pusė kilometro į apačią, o tada šis per šimtus milijonų metų susiformavęs kanjonas nuvingiuoja daugiau kaip 160 km. Šį tarpeklį išgraužė Žuvies upė, kuri maždaug už 70 km į pietus nuo kanjono įteka į Oranžinę upę. Kanjonas yra 160 km ilgio ir maždaug 27 km pločio, įspūdingas kanjono gylis - 550 m. Nieko panašaus į Žuvies upės kanjoną nei Afrikoje, nei kituose pasaulio kraštuose nerasite.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

1. Etošos nacionalinis parkas (Etosha National Park)

Etošos nacionalinis parkas (Etosha National Park) (nuotr. Flickr.com) (nuotr. Gamintojo)Etošos nacionalinis parkas (Etosha National Park) (nuotr. Flickr.com) (nuotr. Gamintojo)


Laukinės gamtos mylėtojai Etošos nacionalinį parką laiko vienu iš didingiausių ir įspūdingiausių draustinių Afrikoje. Etošos nacionalinis parkas, vadinamas „Didžiąja baltąja sauso vandens vietove", užima apie 20 000 km² plotą, apgaubdamas ir tuo pačiu vardu pramintą plačią Etošos įdubą, kurioje dominuoja balta ir žalsva spalvos. Šiame parke yra 114 žinduolių, 340 paukščių, 16 roplių ir varliagyvių, daugybė žuvų ir vabzdžių rūšių. Etošos nacionalinis parkas didžiuojasi, kad čia gyvena apie 3 000 dramblių, 27 000 antilopių gnu, 7 000 zebrų, retos antilopių rūšys: juodaveidė impala, suni antilopė bei arklinė antilopė. Parke gyvenanti 300 juodųjų raganosių populiacija yra viena iš didžiausių šios rūšies gyvūnų populiacijų visoje Afrikoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų