• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kad ir kokie būtų išsilavinę ir protingi šių laikų žmonės, tiesa ta, kad kasdieniame gyvenime be prietarų vis dėlto neapsieinama. Štai keletas pačių įdomiausių ir keisčiausių.

REKLAMA
REKLAMA

Jeigu nešiositė su savimi gilių, išliksite jauni. Galite pamiršti jauninamuosius kremus. Nuo seno britės, norinčios išsaugoti savo grožį ir jaunystę, kišenėje nešiodavosi gilių. Manyta, kad taip ąžuolas perduoda žmogui savo jėgas ir padeda atsikratyti ligų.

REKLAMA

Ketinate susilaukti vaikų – nevalgykite salotų. XIX amžiuje anglai, mąstantys apie šeimos pagausėjimą, atsisakydavo salotų, nes tikėjo, kad šis sterilus augalas mažina tikimybę susilaukti palikuonių.

Po saulės laidos nekramtykite gumos. Jos kramtymas daugeliui iš mūsų tapo įpročiu, tačiau jeigu keliaujate į Turkiją, žinokite, kad čia paplitęs prietaras: „tie, kurie naktį kramto gumą, iš tikrųjų kramto numirėlių kūną“.

REKLAMA
REKLAMA

Niekada nedovanokite pirštinių. Na, o jeigu dovanojate, paimkite ką nors mainais, nes priešingu atveju jūsų laukia dideli nemalonumai. Su pirštinėmis susiję labai daug prietarų, atkeliavusių dar iš Viduramžių epochos ir karaliaus Liudviko XIV laikų. Pavyzdžiui, nepriimtina pametus pirštinę ją pakelti pačiam.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jei ruošiatės į svarbų susitikimą, pirmiau turite aplankyti ožį. Šis gyvūnas nuo seno siejamas su apsirijimu, gašlumu ir apskritai blogiu. Manyta, kad jis geba „sugerti“ nelaimes ir nemalonumus, todėl prieš bet kokį svarbų susitikimą geriausia pirmiau apsilankyti pas jį.

REKLAMA

Žmonių tylėjimas – ženklas, kad pro šalį praskrido angelas. Šiam prietarui gimti padėjo rašytojas Tomas Dylanas.

Naujųjų metų naktį valgomos vynuogės neša laimę. Ne visi ispanai laikrodžiui mušant vidurnaktį kelia taures ir bučiuojasi. Daugelis iš jų tiki, kad tomis sekundėmis 12 suvalgytų vynuogių kiekvienam kitų metų mėnesiui atneš sėkmę.

REKLAMA

Vizitui į polikliniką geriausia rinktis trečiadienį, o išvykti į kelionę – pirmadienį. Jeigu į kelią leidžiamasi šeštadienį, rizikuojama grįžti daug anksčiau nei buvo suplanuota.

Einant pro kapines reikia paslėpti savo rankų nykščius. Japonai, susidūrę su laidotuvių procesija arba eidami pro kapines, slepia nykščius, kad apsaugotų nuo nelaimių savo tėvus. Esmė ta, kad „nykštys“ iš japonų kalbos pažodžiui verčiamas kaip „tėvų pirštas“, todėl laiku jį paslėpus, galima išvengti ankstyvos tėvų mirties.

Išsaugokite gabaliuką vestuvinio torto. Ši amerikiečių tradicija turėtų užtikrinti ilgą ir saldų šeimyninį gyvenimą.

dykai.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų