• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kai pažiūrime į įvairiais istoriniais laikotarpiais vykusias varžybas, tokias kaip riterių kovos su ietimis arba actekų mirties futbolas, šiuolaikiniai sportai atrodo labai saugūs ir neįdomūs. Griežtos saugumo taisyklės užtikrina, kad sužeidimų – bent tų, kurie sukelia pavojų gyvybei – galimybė būtų apribojama iki minimumo, žaidėjai apdangstomi apsaugomis iki pat jų kojų pirštų,o žiūrovai nustumiami už apsaugos tvorų. Net įvairių kovos menų „kovos“ dažniausiai pasibaigia tik įdrėskimais ir kraujuojančia nosimi.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau žemiau išvardytose varžybose žmonės tiesiog „paėmė atsargumo priemones ir jas mandagiai išlydėjo velniop“. Pristatomos varžybos nėra vieno drąsuolio atlikti triukai – tai tikros varžybos, dažniausiai vykstančios kiekvienais metais ir sutraukiančios žmones, kurie dievina adrenaliną.

REKLAMA

10. Valparaiso Cerro Abajo dviračių lenktynės

Šiose kasmetinėse lenktynėse nutrūktgalviai skrieja į pakalnę Valparaiso miesto gatvėmis (Čilė). Dviratininkai turi sugebėti padaryti sudėtingus posūkius, šuolius nuo 15 pėdų aukščio bortų, „perskristi“ laiptus ir išvengti visų kitų pavojų, kurie tyko tankiai apgyvendinto miesto gatvėse (daugumos sužeidimų priežastis – po gatves besivalkiojantys šunys).

REKLAMA
REKLAMA

Šias lenktynes pradėta organizuoti 2003 metais. Nugalėtojas išrenkamas pagal tai, per kiek laiko įveikia trasą, o ne kiek lenktynininkų aplenkia. Kadangi varžybų maršrutas nustatomas tik diena ar dvi prieš varžybas, nelieka laiko praktikuotis. Pasak vieno nutrūktgalvio dviratininko, daugumą šuolių ir nusileidimų tenka atlikti visiškai aklai, nes organizatoriai retai tikrina kliūtis iki varžybų dienos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

9. Basant aitvarų ledimo festivalis

Basant festivalis, tradiciškai rengiamas kiekvienais metais vasario mėnesį, yra šiaurės vakarų Pakistane gyvenančių sufijų tradicija ir laikomas didžiausiu aitvarų leidimo festivaliu. Jei jums tai panašu į paprastą ir elegantišką popietę, tai tikrai susidarėte klaidingą įspūdį. Aitvarų virvutės yra padengtos sutrintu stiklu arba spygliuotos vielos gijomis, o dalyviai varžosi stengdamiesi nupjauti kitų aitvarų virvutes.

REKLAMA

Problema ta, kad nupjaunamos ne tik virvutės – žemai skraidantys aitvarai kiekvienais metai sukelia tiek mirčių, kad Pakistano valdžia nuolat siekia uždrausti šį festivalį. Vien tik 2009 metais žuvo 11 žmonių. Šiuo atveju didžiausias pavojus kyla dviratininkams, tačiau metalinės virvutės taip pat dažnai nukerta elektros laidus ir šiuo atveju nuo elektros žūsta aitvaro valdytojas.

REKLAMA

8. Kovos su elektrošoku


Per įvairių kovos menų kovas tikriausiai patiriama daugiausiai sužeidimų iš visų „normalių“ sporto šakų. Elektrošokai – visiškai atskiras pavojus, nes juo gali būti perduodama 3 mln. voltų srovė, dėl kurios asmuo laikinai praranda raumenų kontrolę. Šių dalykų jungimas skamba pavojingai... Bet būtent tai padarė Michaelas Alexanderas, kuris sukūrė elektrošoko kovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šių varžybų metu du kovotojai susitinka ringe kaip per įprastas įvairių kovos menų kovas su šiokiu tokiu papildymu – kiekvieno kovotojo pirštinėse yra didelės įtampos elektrošokas. Paprastai tariant, kovotojai vienas kitam smūgiuoja su elektrošokais. Viršuje patalpintas video šias kovas iliustruos kur kas geriau nei mūsų pasakojimas. Belieka paminėti, kad, pasak oficialios šio “sporto“ svetainės (kuri jau yra uždrausta), elektrošoko kovos yra draudžiamos JAV ir kitose civilizuotose šalyse.

REKLAMA

7. Cooper kalvos sūrio ridenimo varžybos

Kiekvienais metais šimtai žmonių keliauja prie Coper kalvos Gloucesteryje, Anglijoje, kad pasigrožėtų kaip suaugę vyrai ridenasi nuo kalvos paskui didžiulį sūrio ritinį. Taip, tai viskas – ta bėgimo paskui sūrį varžybos. Pagrindinė varžybų mintis yra sugauti sūrį, kol jis nepasiekė pakalnės. Tačiau tai yra praktiškai neįmanoma, kadangi sūris gali ridentis net 70 mylių per valandą greičiu. Be to pati kalva yra per stati, kad jos šlaitu būtų galima bėgti žemyn, todėl galutinis rezultatas yra visą kelią paskui sūrį besiridenantys, griuvinėjantys ir slidinėjantys dalyviai.

REKLAMA

Kiekvienais metais per šias varžybas būna sužeidimų, dėl kurių reikia kaltinti didįjį sūrio ritinį. Jis dažnai nukrypsta nuo kurso ir rėžiasi į žiūrovus. RItinys, deja, yra pakankamai didelis ir rieda pakankamai greitai, kad padarytų didelės žalos viskam, kas pasitaiko jo kelyje.

6. Žaliosios upės siaurumų kajakų lenktynės

Plaukimas kajakais sūkuringoje ir nuo purslų baltoje upėje visuomet pavojingas. Tačiau jo pavojingumas smarkiai išauga, kai grupė irkluotojų leidžiasi žemyn V kategorijos upe, žinoma dėl to, jog bandydami ją įveikti žūsta patyrę irkluotojai. Žaliosios upės siaurumos (angl. the Green River Narrows) yra Žaliosios upės (North Carolina, JAV) atkarpa, vadinama „stačiuoju upeliu“. Maždaug pusės mylios ilgio atkarpoje upė nusileidžia apie 250 pėdų, kas ir nulemia daugybės slenksčių ir sūkurių atsiradimą įskaitant garsiają „Gorilą“ – 18 pėdų aukščio krioklį – ir jį sekantį dar vieną 10 pėdų aukščio krioklį. Būtent šioje vietoje žūna daugiausiai nutrūktgalvių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šios varžybos vis dar nėra oficialios ir tai reiškia, kad negalioja jokios saugumo taisyklės ir nėra budinčių medikų komandų, kurios galėtų suteikti pagalbą sužeistiesiems.

5. Šokinėjimas per vaikus

Nėra geresnio būdo perteikti šio renginio prasmę nei pavadinti jį „šokinėjimu per vakus“, nes būtent tai ir yra daroma. Šis renginys kiekvienais metais vyksta mažame Ispanijos kaimelyje, vadinamame Castrillo de Murcia. Naujagimiai, paprastai 5-6 kiekvienoje grupėje, yra linija suguldomi ant čiužinių galvės viduryje ir tada velniais persirengę vyrai per juos šokinėja.

REKLAMA

Tai integrali kasmetinės Corpus Christi šventės dalis, kuri suvokiama kaip tradicinio krikšto atitikmuo.

4. Saunų pasaulio čempionatai 



Saunos paprastai nėra siejamos su pavojais, tačiau saunų pasaulio čempionatai parodo, kad kaitinimąsis šiuo atveju gali būti toks pat mirtinas kaip ir aitvarų leidimas. Pradėtas rengti 1999 m. saunų pasaulio čempionatas vyksta Heinola, Suomijoje. Jo metu dalyviai sėdi saunoje, įkaitintoje iki didžiulio karščio, o laimėtoju skelbiamas tas, kas paskutinis sugeba savo jėgomis išeiti iš saunos. Žemiausia temperatūra yra 110 laipsnių, tad dalyviai dažnai patiria trečio laipsnio odos nudegimus ir kenčia nuo dehidratacijos.

REKLAMA

3. Angolos kalėjimo rodeo

Louisianos valstybinis kalėjimas, dažnai vadinamas Angola, taip pat yra linkęs į žiaurumus. Šis 5 tūkst. nuteistųjų talpinantis kalėjimas užima 18 tūkst. akrų teritoriją. 1964 m. kalėjimo vadovybė tikėjosi pagerinti kalėjimo įvaizdį suorganizuodama kalinčiųjų rodeo. Idėja buvo labai šiltai priimta ir dabar Angolos kalėjimo rodeo yra seniausias kalėjimo rodeo JAV.

REKLAMA
REKLAMA

Pagrindinis reginys yra nuteistųjų pokeris: keturi kaliniai susodinami aplink pokerio stalą arenos centre. Paskutinis prie stalo išsėdęjęs asmuo yra nugalėtojas. Tiesa, yra dar vienas svarbus faktas... Į areną paleidžiamas įsiutintas bulius, kuris nuolat puldinėja “pokerio žaidėjus“. Kiti verti dėmesio įvykiai yra jojimas ant buliaus (dalyvauja tik nepatyrę kaliniai), „Drąsa ir šlovė“ (kaliniai bando pagriebti pokerio žetoną nuo siautėjančio buliaus) ir „Laukinės karvės melžimas“ (be komentarų).

2. Laisvo stiliaus imtynės su aligatoriumi

Galima ginčytis, ar imtynės su aligatoriais gali būti laikomos visų laikų vyriškiausia sporto šaka, tačiau jos populiarumas ženkliai sumažėjo po to, kai išpopuliarėjo tokios frazės kaip „žiaurus elgesys su gyvūnais“ ir „tikriausiai labai pavojinga“. Tačiau tai nesustabdė Jameso Holto, kuris pats ėmėsi organizuoti pirmąsias oficialias laisvų imtynių su aligatoriais varžybas 2010 metais.

Dalyviai įšoka į vandens telkinį ir 10 minučių imasi su laukiniu aligatoriumi. Rungties tikslas – išvilkti aligatorių iš vandens. Papildomi taškai skiriami už išskirtinius manevrus. 



REKLAMA

1. „Skraidančių žmonių“ varžybos

Yra didelė tikimybė, kad bent viename video jau esate matę skraidymo kostiumus. Skraidymo kostiumai yra modifikuoti kombinezonai, kurie turi madžiagos klostes tarp kojų ir tarp rankų ir liemens. Šie kostiumai leidžia juos vilkinčiam asmeniui nuskristi didelius atstumus, kas yra neimanoma šokant nuo aukštų vietų su parašiutais. 2008 metais Paulas Forunas ėmė rengti du kartus per metus vykstančias šio ekstremalaus sporto varžybas. Taigi, per kiekvienas varžybas „skriduoliai“ šoka nuo aytiksliai 1300 metrų aukščio platformos ir varžosi, kas pirmasis pasieks žemę.

Tai nuostabus reginys ir iki šiol šiose varžybose dar nepasitaikė sužalojimų. Vietoj apdovanojimo laimėtojui suteikiamas „Greičiausiai pasaulyje skraidančio žmogaus“ titulas.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų