• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Analitikams užsiminus, kad minimalią algą reikia mažinti, profsąjungos nesitraukia ir toliau spaudžia ją didinti.

REKLAMA
REKLAMA

Siekiama, kad minimali alga nuo kitų metų būtų padidinta 200 Lt iki 1 tūkst. Lt su mokesčiais.

REKLAMA

Lietuvos profesinės sąjungos, susitikusios su parlamento vadovu Česlovu Juršėnu, paragino Seimą dėl to spustelti sprendimus šiuo klausimu priimančią Vyriausybę.

Seimo pirmininkas Česlovas Juršėnas sako, kad priimant sprendimą delsti nereikėtų.

„Be abejo, reikėtų didinti. Yra įvairių nuomonių, bet aš manau, kad reikėtų didinti. Pelnų yra pakankamai pakilusių ir verslininkai turėtų atsižvelgti į silpnesnių žmonių padėtį“, – aiškina jis.

REKLAMA
REKLAMA

Minimalią algą šalyje gauna apie 6 proc. darbuotojų. Tačiau Vyriausybė teigia, kad didinimui reikės skirti daug papildomų lėšų asmenims, kuriems atlyginimai mokami iš biudžeto.

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Algirdas Sysas savo ruožtu lrt.lt sakė, jog su Č. Juršėnu sutarė, kad turi būti kreiptasi į Finansų ministeriją ir išsiaiškinta, kokios gi tiksliai sumos reikėtų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

A. Sysas patikino, kad dėl minimalios algos didinimo nepurkštauja ir darbdaviai. „Gal jie norėtų kiek mažiau – apie 950 Lt, tačiau sutinka“, – teigė jis.

Vyriausybė dėl minimalios algos dar kartą tartis turėtų rugsėjo pabaigoje.

Tuo metu kai kurie analitikai ir verslo atstovai prieš kurį laiką  pareiškė, kad minimalią algą reikia mažinti. Tai daryti esą verčia prastėjanti ekonominė situacija.

REKLAMA

Pasak Lietuvos laisvosios rinkos instituto eksperto Giedriaus Kadziausko, mažesnė minimali alga leistų darbo rinkoje išlikti žemesnės kvalifikacijos, mažesnės patirties darbuotojams bei padėtų įsitvirtinti tik pradedantiems dirbti.

Anot jo, dėl darbo našumo ir privalomo atlyginimo neatitikimo verslininkai gali pasirinkti iš viso atleisti darbuotoją.

„Minimalios algos mažinimas iš tiesų yra pagalba žmonėms, kurie rizikuoja prarasti darbą. Be jokios abejonės, išgyventi iš minimalios algos, gaunant tik ją, yra sudėtinga, tačiau alternatyva tokia, kad arba darbo vieta su minimalia alga, arba tos darbo vietos tiesiog nebūtų rinkoje“, – aiškino G. Kadziauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų