Karščiausias oras buvo užfiksuotas kiek Sidnėjaus pašonėje įsikūrusiame Penrite. Gyventojams buvo draudžiama kurti laužus ir kepti lauke barbekiu patiekalus.
Oro temperatūra faktiškai pasiekė 1939-ųjų rekordą, kuomet termometro stulpelis pakilo iki 47,8 laipsnio.
Skelbiama, kad dėl siaubingų karčių labdaros organizacijos ėmėsi skubiai ieškoti laikino prieglobsčio benamiams, kad šie nebūtų lauke tokiu oru.
Vien Naujojo Pietų Velso valstijoje apie 7000 namų liko be elektros tiekimo – karščio neatlaikė elektros perdavimo linijos.
Karščių banga užklupo ir sportininkus: Sidnėjuje vyko tarptautinės kriketo varžybos tarp Anglijos ir Australijos. Termometras stadione ant saulės rodė 57 laipsnius. Anglų žaidėjai jau tikrai nebuvo pratę prie tokio karščio.
Tarptautinio Sidnėjaus teniso turnyro (Sydney WTA International Tournament) dalyviai buvo priversti palikti teniso aikštę 10 ryto vietos laiku, po to, kai oro temperatūra pasiekė 43 laipsnius.
Prancūzų tenisininkė Kristina Mladenovich atsiprašė savo sirgalių už tai, kad atsisakė tęsti mačą su australų atstove Ellen Perez.
„43 laipsniai, tačiau aikštėje buvo apie 50 nuo pat pradžių, – parašė K. Mladenovich savo „Twitter“ paskyroje. Aš atsiprašau sirgalių. Pirmą sykį gyvenime aš nutraukiau žaidimą“. Dėl alinančios kaitros negalėjo dirbti ir sporto žurnalistai.
Sidnėjuje ir jo apylinkėse kurti ugnį yra draudžiama ne tiek dėl siaubingų karščių, kiek dėl to, jog tokiu laikmečiu ten ir taip faktiškai kasmet prasideda milžiniški miškų gaisrai.
Keli tokie gaisrai jau įsiplieskė Viktorijos ir Pietų Australijos valstijose, kur sudegė keletas namų.
Ekspertai tikina, kad oro ir jūros vandens temperatūros pokyčius nulemia klimato kaita, kuri pasireiškia ir ekstremaliomis oro sąlygomis. Šią savaitę orai Sidnėjuje turėtų atvėsti, nuo trečiadienio ten žadama apie 30 laipsnių Celsijaus temperatūra.