Minkšti žaisliukai
Jie dažnai būna panašūs į savo šeimininką – išoriškai arba savo esme. Abiem atvejais kolekcija atspindi tuos bruožus, kuriuos žmogus labiausiai vertina. Tačiau gali reikšti ir švelnumo bei jaukumo ilgesį.
Įvairios smulkios figūrėlės
Jas perka jautrios asmenybės, bijančios rizikos ir vengiančios avantiūrų, dideli sukrėtimai – ne joms. Tačiau tokių charakterio bruožų žmonės įžvelgia pačias mažiausias grožio apraiškas – gali valandų valandas tyrinėti akmenų gysleles, gintaro atspalvius, ažūrinį sidabrinio gaminio raštą.
Keramika
Simbolizuoja tikrąsias gyvenimo vertybes ir jų reikšmę. Gali atskleisti žemiškų džiaugsmų trūkumą kasdienybėje. Deginto molio mėgėjai visada jaučia ryšį su gamta.
Jūros žvaigždės, koralai, kriauklės
Pasakoja apie tuos, kuriems trūksta fizinės ir dvasinės šilumos. Šie daikčiukai suteikia žmogui taip trūkstamos ramybės.
Drugeliai
Sparnuotosios kalinės simbolizuoja negyvą grožį. Jas renka santūrūs, šalti žmonės, siekiantys atsiriboti nuo tam tikro realumo. Dvasiniai „šarvai“ gali būti vaikystėje slopinto grožio siekio rezultatas – grožis, taip ir nepasireiškęs, užsikonservavo. Bet šią kolekciją gali rinkti ir žmonės, nuolat susiduriantys su svetimu skausmu, neteisybe (pavyzdžiui, juristai, medikai).
Įvairios krokodilų, drakonų, gyvačių, vorų ir varlių figūrėlės
Jos įkūnija pirmykštę galingą gyvenimo energiją. Nesąmoninga trauka reptilijoms gali atskleisti gyvenimiškųjų jėgų trūkumą ir troškimą pasikrauti energijos. Bet šios figūrėlės vis dėlto liudija agresyvumą, taigi jų kolekcionieriams vertėtų pamąstyti, kaip nusimesti nuo savo pečių neigiamą energiją.
Dekoratyvinės žvakės
Kuo jų daugiau, tuo labiau žmogus ilgisi romantikos. Žvakes mėgsta intravertai, kuriems intymus bendravimas svarbesnis už viešą ir formalų.
Rytietiški gaminiai
Aistra variniams plonakakliams ąsočiams, kinų grafikai, hieroglifams, ornamentams byloja apie intuicijos trūkumą, abstraktaus mąstymo stoką. Šiais daiktais žmogus stengiasi kompensuoti pernelyg logišką, pragmatišką savo mąstymą.
Varpeliai
Jie traukia labai gyvas ir džiaugsmingas asmenybes arba, atvirkščiai, žmones, jaučiančius vidinį sąstingį ir siekiančius pagyvinti savo gyvenimo tėkmę.
Neįprasti autoriniai darbai
Kaip ir siurrealistinė tapyba, jie liudija žmogaus polinkį gilintis į kitų vidinį pasaulį, atskleidžia ryškų savininko individualizmą, aukštą savęs vertinimą. Juk jam nesvarbu, ką kiti pasakys apie jo skonį.
Afrikietiškos kaukės
Jos turi magiškos energijos ir senovinių ritualų atbalsių. Jos kažkuo pavojingos, neramios, grasinančios, taigi potraukis šioms interjero detalėms atskleidžia vidinį nerimą, siekį apsiginti, o kartais – ir vidinę kolekcionieriaus agresiją.
Įdomių detalių atskleidžia ir žmogaus rūpinimasis savo kolekcija
Jeigu šeimininkas itin brangina savo kolekciją, rūpinasi ja, vadinasik, jis taip pat žvelgia ir į save. Kai kolekcijos daikčiukai mėtosi tai šen, tai ten – tai ne kas kita, kaip dvasinės sumaišties išraiška.
Žmogus, nepakenčiantis, kai jam brangius daiktus kiti liečia ir perstato kitur, be abejonės, yra labai pažeidžiamas. Jeigu kolekcija užrakinta po stiklu, vadinasi, uždaras ir jos šeimininkas.
Tas, kuris perka daiktus iš nostalgijos, tik todėl, kad juos mėgo kas nors iš artimųjų, paprastai negyvena savo gyvenimo.
Daugelis kolekcijų pradedamos kaupti visiškai atsitiktinai (padovanoja draugai), jos taip pat mechaniškai papildomos ( dovanoja ir dovanoja ) – jos nieko nepasakoja apie vidinį šeimininko gyvenimą, išskyrus tai, kad jis švelnus, nuolaidus ir lengvai tampa svetimų troškimų įkaitu.