• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

2009 metais sukurta amerikiečių televizijos drama "Lie to me" (sausio 6 d. pradėta rodyti Lietuvoje pavadinimu "Melo teorija"), sukurta iš realių įvykių, sukėlė furorą visame pasaulyje.

REKLAMA
REKLAMA

Siužeto pagrindas - realus Kalifornijos universiteto (San Franciskas) profesoriaus Polo Ekmano (Paul Ekman) mokslinis darbas, atskleidžiantis, kaip galima suprasti, ar žmogus meluoja, analizuojant jo mimiką, gestus ir netgi kvėpavimą.

REKLAMA

Psichologą Ekmaną vaidina Tarantino numylėtinis aktorius Timas Rotas (Tim Roth). Pagalbos į jo vaidinamą personažą daktarą Laitmaną (Lightman), kuris dirba kartu su grupe specialistų, tyrinėjančių žmogaus elgesį, kreipiasi politikai, vyriausybės nariai, verslininkai. Mokslininkai jiems padeda atskleisti nusikaltimus.

REKLAMA
REKLAMA

- Timai, ar tą medžiagą, kurią išmokote, jūs naudojate savo gyvenime?

- Ne, aš stengiuosi nuo to atsiriboti. Aš mokausi visko, kas svarbu konkrečiai serijai, bet stengiuosi negalvoti apie tai vėliau. Man davė visas būtinas knygas. Aš susitikau su Polu (Ekmanu. - Aut. past.), jis man labai patiko. Bet jis verčia mane šiek tiek nervintis. Jo smegenys tikriausiai dirba labai greitai, ir jis turbūt pastebi per daug dalykų. Šiaip ar taip, su juo labai lengva bendrauti, jis ramus bei linksmas ir laiko savo teoriją smagia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

- O kodėl jūs norite atsiriboti nuo teorijos, juk daugelis - atvirkščiai, bando ją įdiegti į savo gyvenimą?

Taip, žmonės netgi lanko specialius seminarus. Bet kai aš susitikau su keletu Polo vyrukų, tai man pasirodė, kad jiems ne viskas gerai. Tai, ką jie daro su savo veidais, - visiškai neįprasta. O aš nenoriu viso to mokytis perkraudamas save. Kas man iš tikro atrodo smagumėlis - tai politikų veidų analizė.



- Koks būtų pasaulis, jei visi sakytų tik tiesą?

REKLAMA

- Siaubingas! Nemanau, kad gyventume ilgai. Manau, mūsų melas, visi mūsų pasakojimai ir išsigalvojimai, faktai, - visa tai susipainiojo. Todėl ir įdomu. Žinoma, norėtųsi, kad politikai dažniau sakytų tiesą. Kita vertus, jiems tai nėra lengva.

- Jūs - anglas. Amerikietiškai kalbate su Londono akcentu. Ar tiesa, kad dėl šios aplinkybės būta nesutarimų?

- Kai su prodiuseriais aptarėme galimybę vartoti amerikietiškąjį akcentą, jie man darė spaudimą. Žinau, pavyzdžiui, kad Hugh Laurie (Daktaras Hausas. - Aut. past.) kuria amerikietišką akcentą seriale... Aš su daug kuo dirbau, ir moku sukurti dialektus bei visa kita, bet tai didelis papildomas darbas. Filmavimas dažnai vyko po septynias dienas per savaitę ir pridėti prie viso to dar ir darbą su akcentu namuose... Man to jau būtų per daug. Be to, tai trukdo man improvizuoti, todėl aš pasakiau kūrėjams - nedarysiu to, ir jie galiausiai sutiko.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų