Londono olimpiadoje varžosi gausi delegacija Lietuvos atletų, kurių startai dažniausia rodomi darbo valandomis. Problema didelė, nes tikram sirgaliui susikaupti prie darbo stalo, kai kažkur netoliese verda olimpinės aistros yra itin sunku.
Naujienų portalas Balsas.lt Vilniaus senamiesčio gatvėse atliko apklausą, kuria siekta išsiaiškinti, kaip sostinės gyventojai bando išspręsti netikėtą dilemą: darbas ar mėgstamų sporto varžybų transliacija?
Skirtingos nuomonės
34-erių Oksana teigė, kad viskas priklauso nuo darbdavių: „Sunku kažką pasakyti. Mano nuomone, darbas yra pirmoje vietoje. Sportas neturėtų trikdyti įprasto darbo ritmo. Iš esmės sportas yra sportininkų darbas. O darbuotojai turi savo darbus ir jų nederėtų apleisti. Vietoj darbo stebėti sporto varžybas? Asmeniškai pati to nedaryčiau.“
Tuo tarpu šiuo metu atostogaujanti 23 metų Rimgailė buvo priešingos nuomonės. Mergina su šypsena veide pripažino, kad sporto varžybos dienos metu labai kenkia darbo našumui, tačiau, anot jos, visi nori stebėti varžybas, palaikyti komandas arba atskirus atletus: „Todėl manau, kad darbdaviai turėtų sudaryti sąlygas stebėti varžybas. Pati esu atostogose, bet specialiai jų nesiderinau prie olimpiados. Tiesiog taip viskas susiklostė.“
Lietuvos ir Prancūzijos krepšinio varžybų transliacijos stebėti per televizorių skubėjęs 69-erių Bronius tik nukirto, kad tikrieji sirgaliai prisitaikys ir matys visas varžybas, nesvarbu, jog jas rodys darbo valandomis.
Gelbsti vaizdo įrašai
Miesto komunaliniam ūkiui vadovaujantis 50-metis Valentinas apgailestavo, kad pas juos darbe nėra galimybių žiūrėti televizorių: „Gal pavieniai žmonės ir sugeba pasižiūrėti sporto transliacijas internetu, bet pagrindinė darbuotojų masė kenčia ir yra priversti žiūri pakartojimus. Dirbame komunaliniame ūkyje, žmonės avarijas likviduoja, todėl nėra kada žiūrėti.“
Miesto gatvėse patruliavęs 21-erių policijos pareigūnas Audrius teigė, kad gaila, jog dėl darbo nepavyksta tiesiogiai pažiūrėti svarbių varžybų: „Bet tam yra vaizdo įrašai. Be to, kai patruliuojame, tai pakeliui užmetame akį į mieste gausiai išstatytų televizorių ekranus. Bet kokiu atveju, yra tokių, kurie sugeba suderinti darbą ir sporto varžybas. Policijos komisariate tokių galimybių neturime.“
Į kavinę varžybų stebėti užsukęs 35 metų Vytas juokėsi, kad dėl krepšinio daugeliui šiandien prasidėjo ankstyvesni pietūs: „Esu darbuotojas, todėl galiu patvirtinti, kad dėl krepšinio darbo našumas tikrai nekrenta. Žinoma priklausys nuo rungtynių rezultato. Bet žmonės juokauja, kad Lietuvos ekonomika priklauso nuo varžybų rezultatų. Tada arba kyla, arba krenta.“