Trečiadienį Vyriausybė nesvarstė galimo Palangos miesto tarybos veiklos sustabdymo ir tiesioginio valdymo įvedimo.
Aplinkos ministerija ir toliau laikosi pozicijos, kad dėl grubių aplinkosaugos įstatymų ir kitų reikalavimų pažeidimų tiesioginis valdymas Palangoje turi būti įvestas.
Apie tai, kad būtų paleista Palangos taryba, o kurortą valdytų Vyriausybės skirtas įgaliotinis Aplinkos ministerijos vadovai prabilo šio mėnesio pradžioje.
Esą Palangos taryba nuolat pažeidinėja įstatymus: laiku neparengė ir nepatvirtino miesto bendrojo plano, tvirtindama detaliuosius planus neatsižvelgė į galiojantį generalinį miesto planą, nepaiso galiojančio paminklo-tvarkinio plano, kyla savavališki pastatai. Negana to, šie svarbūs dokumentai dingo.
„Palangos generalinis planas, kurį dar prieš 2 savaites mūsų žmonės matė, juo rėmėsi, rašydami teisės aktus į teismą, dingo. Manau, kad čia jau kriminalinis atvejis“, – sako aplinkos ministras Artūras Paulauskas.
Ministerijos vadovai tebetvirtina, kad per artimiausią posėdį paprašys Vyriausybės apsispręsti kreiptis į Seimą, kad Palangoje būtų įvestas tiesioginis valdymas. Šios dienos posėdyje šio klausimo nesiimta, nors žadėta, kad bus svarstoma artimiausiam posėdyje, kai rinksis Vyriausybė po Premjero atostogų.
„Yra pateikta medžiaga, šiandien dar tik pirmas posėdis, nebūtinai tas klausimas turėtų būti įtrauktas. Manau, kad įtrauks, nes turim svarstyti tuos dalykus, taip palikti negalima“, – tikino A. Paulauskas.
Anot aplinkos ministro, paprastesnė tiesioginio valdymo tvarka galioja Latvijoje – ten nereikia parlamento sprendimo, pati vyriausybė gali sustabdyti savivaldybės veiklą. Tokį tiesioginį valdymą Latvijos vyriausybė pastaraisiais metais esą yra taikiusi.
Salomėja Pranaitienė
„Panorama“