Itin populiarus „The Sun“ išprovokavo retą Bakingamo rūmų skundą dėl savo pirmojo puslapio antraštės „Karalienė palaiko „Brexit“ kovo 9-osios numeryje, kuri kirtosi su monarchės seniai deklaruojama pozicija, kad ji yra politiškai neutrali.
Nepriklausoma spaudos standartų organizacija (IPSO) savo nutartyje rašo, kad teiginio, esą monarchė pageidauja, kad rinkėjai birželio 23 dieną nubalsuotų už Britanijos pasitraukimą iš ES, nepalaiko lydintis straipsnis, kuriame sakoma, kad karalienė yra išreiškusi susirūpinimą dėl Bendrijos 2011 metais.
„Ta antraštė – tiek spausdintinės, tiek interneto versijos – nebuvo pagrįsta tekstu ir yra smarkiai klaidinanti“, – pripažino IPSO.
„Toje antraštėje buvo rimtas ir nepagrįstas teiginys, kad karalienė fundamentaliai pažeidė savo konstitucinius įsipareigojimus gyvybiškai svarbių nacionalinių debatų kontekste“, – pridūrė priežiūros organizacija.
Vykdydamas IPSO nurodymą „The Sun“ savo pirmojo puslapio apačioje mažu šriftu išspausdino informaciją apie priežiūros institucijos nutartį.
Tačiau laikraščio vyriausiasis redaktorius Tony Gallagheris pareiškė: „Visiškai nesutinku, kad padarėme klaidą. Padarėme išvadą, kad antraštė buvo teisinga ir kad straipsnis ją pagrindė.“
Jis sakė BBC radijui: „Nemanau, kad jeigu mums vėl tektų tai padaryti rytoj, pasielgčiau kaip nors kitaip.“
Cituodamas neįvardytus aukšto rango šaltinius, bulvarinis laikraštis paskelbė, neva karalienė 2011-aisiais sakė tuomečiam premjero pavaduotojui Nickui Cleggui, tvirtų proeuropietiškų pažiūrų veikėjui, kad ES „juda klaidinga kryptimi“.
Laikraštis taip pat tvirtino, esą monarchė „gana tulžingai ir emocingai“ sakiusi įstatymų leidėjams, kad „ji nesupranta Europos“.
N.Cleggas sakė „visiškai neprisimenantis“ tokio pokalbio ir pareiškė, kad tas pranešimas yra „nesąmonė“.
IPSO nutartyje sakoma: „Išspausdintoje antraštėje nueita daug toliau negu pranešime apie teiginį, ką galbūt galvojo karalienė.“