„Rusijos stačiatikių bažnyčios patriarchas, „Euroviziją“ pavadinęs „pasišlykštėtinu ruso sielai ir kultūrai reginiu“, buvo išlaisvintas nuo būtinybės veidmainiauti, jeigu jo šalis būtų organizavusi renginį kitais metais“, – teigiama leidinyje. Tiesą, pergalė šiame renginyje buvo prognozuojama rusų atstovei Polinai Gagarinai, tačiau galų gale laimėjo švedas Månsas Zelmerlöwas.
2014-ais šis dainininkas vienoje televizijos laidoje pareiškė, kad homoseksualus seksas yra „net toks normalus, kaip vyro ir moters seksas.
„Tokie pareiškimai, atrodytų, prieštarauja „Eurovizijos“ misijai, ypač šiuo metu, kai Austrijos sostinė Viena, organizavusi renginį, netgi įrengė specialius šviesoforus simbolizuojančius vienos lyties poras. Po pergalės konkurse M. Zelmerlöwas perėmė šią žinią. Jis kreipėsi į žiūrovus: „Aš paprasčiausiai noriu pasakyti, kad visi mes – herojai, ir tai visiškai nepriklauso nuo to, ką mes mylime ir kuo mes tikime“.
Maža to, švedų LGBT žurnalo „QX“ redaktorius Ronny Larssonas parašė, kad M. Zelmerlöwas „labai mėgsta savo gerbėjus gėjus, savo draugus gėjus ir mus absoliučiai palaiko“.
Grįždamas prie Rusijos temos, „The Guardian“ žurnalistas Peteris Walkeris teigia, kad švilpimas, kuriuo buvo sutikta rusų atstovė galėjo būti susijęs su homoseksualių žmonių teisų pažeidimais šioje šalyje, o „Eurovizijos“ organizatoriai, tikėtina, ne mažiau už stačiatikių bažnyčios atstovus džiaugiasi tuo, kad koncertas vyks ne Maskvoje. „Pasirodymo metu dalis žiūrovų nušvilpė P. Gagariną. Tikėtina, taip nutiko dėl antigėjiškų Rusijos įstatymų, „draudžiančių homoseksualumo propagandą nepilnamečiams“, – aiškina autorius.