Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
× Pranešti klaidą
"Būdami ES ir NATO nariais esame dar įdomesni Maskvai" :)))) o jums neatrodo kad Rusija jau seniai ant Lietuvos bybi dejo, ji turi ir savo problemu
Cia kazkokio "asilo" propaganda pries Rusija, kuris net nesuprato del ko kilo konfliktas Gruzijoje.
Blefas. Kas ta “Freedom House”, kad nustatinetu, kuri salis demokratiska, kuri ne. Prikuria tokio tipo organizaciju ir plauna smegenis visuomenei...
Dar per sąjūdį, matydamas nuotaikas, sakiau - Lietuvai nereikia visų renkamo prezidento, liaudies nuomonės svyruos kaip švytuoklė. Reiktų naikint prezidento instituciją, bet jeigu tą siūlo ta KGB parsidavusi kalė prof Birma, reiškia - tegul geriau būna kaip yra...
Tai nejaugi taip dejuojant del duju priklausomybes nebuvo galima statyti alternatyvu dujotieki?Argi Rusijos kalte tas duju alternatyvos neturejimas?Ar tokia dujotiekiu alternatyva isspres visas baimes ir problemas?Ar nenoras pirkti Lietuvos ar Lenkijos produkcija jau yra blokada?Nesupratau tos strategijos.Nesupratau neveiklumo sprendziant isvardintas problemas.Tik supratau,kad norima priversti Europa daryti tai,ka turetu daryti pati valstybe.Ir kodel skundziamsi del 'Druzbos' vamzdzio,juk butent jo 'gedimas' paskatino naftos nepriklausomybe.Mano isvada -kai nesugebama sukurti abipusiai naudingu ir saugiu santykiu,geriausia visokiu santykiu nutraukimas.
@Inga
pritariu
Prof.T.Birmontienė irgi mano, kad siūlymas prezidentą rinkti parlamente – racionalus. Jos teigimu, gal tai padėtų išvengti populistinių pažadų rinkimuose, o patys rinkimai būtų labiau pagrįsti politine logika. Tačiau V.Adamkus yra minėjęs, kad siūlymas atsisakyti Prezidento institucijos yra labiau pagrįstas, nei sumanymas šalies vadovą rinkti Seime. „Būtų blogai, jei iš vienos nesėkmingos istorijos pultume daryti skubotas išvadas“, – sako kadenciją baigęs šalies prezidentas. Jam pritaria ir prof. T.Birmontienė. Pasak jos, keisti prezidento rinkimų procedūrą derėtų tik tuo atveju, jei panašios krizės kartotųsi ir ateityje. Mantas Martišius, Savaitraštis "Laikas" 2004 balandžio mėn. 12 d.
Politinio skandalo fone, menkėjant Prezidento institucijos prestižui, pasigirsta vertinimai, kad Lietuvai apskritai nereikia visuotinai renkamo Prezidento. Antai Kęstutis K. Girnius tvirtina, jog reikėtų panaikinti Prezidento instituciją. Kokia Jūsų nuomonė? - Manau, kad siūlymas atsisakyti Prezidento institucijos yra vertas visuomenės diskusijų. Kęstučio Girniaus idėja panaikinti šią instituciją atrodo labiau pagrįsta negu sumanymas Prezidentą rinkti Seime. Tačiau diskutuoti šia tema reikia ramiai. Būtų blogai, jei iš vienos nesėkmingos istorijos pultume daryti skubotas išvadas.Vladimiras Laučius, ELTA 2004 kovo mėn. 7 d.
Aptariant šiuos klausimus, norėtųsi atkreipti dėmesį į du, dar nelabai išryškintus, neigiamus reiškinius, daugiau ar mažiau sąlygojančius dabartinę kritinę situaciją. Pirmąjį išreikšime abejone, ar į daugiau simbolinę negu realią politinę galią turinčią Prezidento instituciją verta rengti visuotinus rinkimus. Kitas čia aptariamas neigiamas reiškinys yra sąmoningam rinkėjų apsisprendimui kliudantis politikos ir žiniasklaidos vidinių taisyklių susimaišymas. Reklama Kurdami Prezidentūrą, “rimtieji” politinio lauko dalyviai tyliai sutarė, jog visuotiniai Prezidento rinkimai bus tik savotiškas spektaklis, kuriame reikės apsimesti, jog varžomasi dėl rimto dalyko. Deja, didžioji dauguma visuomenės tokio dramaturginio “pokšto” nesuprato, į rinkimus pažiūrėjo pernelyg rimtai ir nejuokais susijaudino. Tuo tarpu Prezidentūra dėl Konstituciškai ribotų savo galių šiuos lūkesčius neišvengiamai apvilia, Vygandas Aleksandravičius 2004 vasario mėn. 5 d.
Hm. Kiek supratau - cia ilgalaikis planas, kaip pyktis Rusija. O siaip, Kubiliau, ka daryt, jei as, budamas europietis, nenoriu but priklausomas nuo Rusijos, bet nenoriu buti priklausomas ir nuo JAV. Negaletum gerbiamasai parasyt dar koki planeli, kaip Europa palikt ES itakoje, nesiblaskydamas nuo vieno globejo prie kito ?
O kokios valstybės piliečiams? Ar LR, ar LTSR?:))__Vingių Jonas
REKLAMA
REKLAMA
Tėvynės Sąjunga: Rusijos sulaikymo strategija