• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sostinės taryba nusprendė, kad jei vaikas serga ir į mokyklą ar darželį neina 10 dienų, ugdymo įstaigai privaloma pateikti tai įrodantį dokumentą, nors ministerija pamokas pateisinančias pažymas panaikino dar rugsėjį. Vilniaus valdžios susigalvota tvarka papiktino ne tik sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą, bet ir sostinėje gyvenančius tėvus.

Sostinės taryba nusprendė, kad jei vaikas serga ir į mokyklą ar darželį neina 10 dienų, ugdymo įstaigai privaloma pateikti tai įrodantį dokumentą, nors ministerija pamokas pateisinančias pažymas panaikino dar rugsėjį. Vilniaus valdžios susigalvota tvarka papiktino ne tik sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą, bet ir sostinėje gyvenančius tėvus.

REKLAMA

Sostinės lopšelio-darželio „Ąžuolas“ darželinukų grupėje žaidimai prieš pietų miegą. Tačiau grupėje yra ne visi vaikai – du serga. Apie tai auklėtoją jau informavo tėvai. Dar rugsėjį Sveikatos apsaugos ministerijos iniciatyva atsisakyta medicininių pažymų. Tuomet įsigaliojo tvarka, kad tiek darželiuose, tiek mokyklose dėl ligos praleistas dienas gali pateisinti patys tėvai. Šio nutarimo naudą iškart pastebėjo ir medikai, ir tėvai.

„Be abejo, tėveliams tai yra labai didelis patogumas, kad jiems nereikia kiekvieną kartą bėgti tos pažymos. Jie gi bėga kelis kartus. Vaikui susirgus, o po to vaikui pasveikus. Ir vėlgi stovi tas pačias eiles ir gaišta savo laiką. Tai tėveliams tai yra patogu ir tėveliai yra patenkinti“, – sako lopšelio-darželio direktorė Jolanta Tučienė.

REKLAMA
REKLAMA

„Mes pajutome šitą dalyką. Tikrai turime mažiau besilankančių pacientų ir ypatingai tokių, kuriems tikrai nebūtina atvykti pas gydytoją vien tik pažymos pasiėmimui“, – pasakoja Šeimos gydytojų sk. vedėja Izabelė Juškienė.

REKLAMA

Tačiau kitaip nei visoje šalyje po ligos pasveikę vaikai, sostinės darželinukai, moksleiviai po Naujųjų pas draugus gali grįžti pagal kitą tvarką. Miesto taryba nusprendė, kad jeigu vaikas serga daugiau nei 10 dienų, turi būti pateiktas tai patvirtinantis dokumentas iš esveikata.lt svetainės.

„Net jei 99 proc. tėvų yra labai atsakingi ir labai rūpinasi savo vaikais, tas 1 proc., kai neaišku, kodėl vaikas neateina į mokyklą ar darželį, jis yra labai rimtas ir, deja, tėvų reikia paklausti, kas čia vyksta, kodėl neateinama? Pažymos jokios atnešti neprašoma. Prašoma tėvų tik nurodyti priežastį ir per „esveikatą“ mūsų įstaigos tas pažymas pasiima“, – teigia Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau A. Veryga sako, kad Vilniaus savivaldybė įvedinėja savo tvarką ir vėl užkraus „popierizmu“ medikus. Juk tam, kad tėvai gautų išrašą iš „esveikatos“ ir juo galėtų pateisinti dešimt ar daugiau praleistų dienų mokykloje arba darželyje, reikės vaiką vesti pas gydytoją.

„Tai pirmiausia, „esveikatoje“ tokie duomenys, na, nėra kaupiami – kiek laiko vaikas sirgo. Ir jeigu jis nesilankė pas mediką, tai ką tai reikštų? Kad tėvai vėl privalėtų ten eiti, nes, jei tokių duomenų sistemoje tiesiog nėra, tai nebūtų, ką iš ten imti. Kitas dalykas, toks sprendimas ir su Duomenų apsaugos inspekcija, ir su mumis nebuvo derintas“, – kalbėjo A. Veryga.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Naujuoju reikalavimu nepatenkinti ir sostinės tėvai.

„Erzina, tikrai erzina visus tėvus, nes reikalavimas absurdiškas. Reikalaujama to, ko nėra. Savivaldos tarybos sprendimas, kuriuo reikalaujama pažymų, jis deklaruoja, kad nepasitikim tėvais, kad vėl pažymų reikia. Ir ta pažyma, be abejo, nepateikia visų duomenų. Ten yra tik apsilankymo faktas, kada liga baigiasi nėra tokio fakto, ta prasme, nesimatytų iš esveikatos“, – sako Tėvų forumo atstovas Kęstutis Mikolajūnas.

REKLAMA

Savo ruožtu medikai problemos nemato.

„Tas dešimties dienų laikotarpis yra pakankamai ilgas laikas. Jeigu vaikas iš tiesų sergantis yra, jis pas gydytoją tikrai nueis. Taip pat yra surišta su tuo, kad vaikai dažnai būna neatvyksta į ugdymo įstaigą be pateisinamos priežasties. Tai automatiškai tėvai bus įpareigoti, jeigu per dešimt dienų vaikas nepasirodys ugdymo įstaigoje, jeigu iš tiesų yra problema, kreiptis į gydymo įstaigą“, – pasakoja Šeimos gydytojų sk. vedėja Izabelė Juškienė.

REKLAMA

„Paskui visi mes skundžiamės, kad ten ilgai laukti reikia. Labai daug žmonių, žmonės nepatenkinti. Tai medikai nėra skirti lankomumo problemoms šveitimo sistemoje spręsti. Jų darbas yra visiškai kitas“, – teigia A. Veryga.

Tėvams reikės mokėti daugiau 

Beje, sostinės valdžia pakeitė tvarką ir dėl mokesčio už maitinimą darželyje vaiko ligos atveju. Iki šiol galėję nemokėti, dabar tėvai privalės mokėti už dviejų dienų maistą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Maistas turi būti kokybiškas, atsakingai paruoštas ir natūralu, tai susiję su realiais kaštais, ne kažkokiais išsigalvotais. Tai yra labai tikslus skaičius ir dėl to tos dvi dienos tam ir padarytos. Aišku, visada norisi apsispręsti galbūt prieš labai labai trumpą laiką ir mokėti tik pagal faktą, bet jeigu maistas yra ruošiamas, tai natūralu, kad už jį turi kažkas sumokėti“, – kalbėjo R. Šimašius.

REKLAMA

„Reikėtų tai suprasti kaip saugiklį, kad nebūtų piktnaudžiaujama vaiko liga, kad tėveliai išvykę ilgajam savaitgaliui ar prieš šventes, nerašytų, kad vaikas sirgo. Vat neatsirastų pagunda to daryti. Tai tos pirmos dvi dienos įvestos kaip mokamos“, – sako lopšelio-darželio direktorė Jolanta Tučienė.

Taigi nuo šiol tėvai už 2 pirmas dėl ligos praleistas dienas mokės pilną mokestį už maistą, o nuo trečios dienos mokėti nereikės iki vaikas pasveiks ir ateis į darželį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų