Ar tikrai tėvai ima keisti mamas? Tėvystės atostogos, vaiko priežiūros atostogos, tėčių drąsa, patirtys, nuomonės... Kaip jie šiandien jaučiasi augindami vaikus ir dainuodami lopšines? Kas tie tėčiai, Simonas ir Mindaugas, kurie vieną dieną apsisprendė likti namuose ir vienodai prisidėti prie vaikų auginimo, lavinimo ir auklėjimo?.. Susipažinkime laidoje.
Taip, tikrai esame girdėję, bet ar visi tiksliai žinome, kas tos tėvystės ir vaiko priežiūros atostogos? Kaip jas vertinti? Kas gali eiti šių atostogų? Kokia jų trukmė ir kokių išmokų galima tikėtis? Išsamiai apie jas pasakoja Saulius Jarmalis – „Sodros“ Komunikacijos skyriaus vedėjas. Įdomu, kiek tėčių šiandien ryžtasi eiti tėvystės ir vaiko priežiūros atostogų? Arba kaip galimai keisis vaiko priežiūros atostogų tvarka kitais metais? Apie tai plačiau pakomentuos projekto „Daugiau balanso“ vadovė Mintautė Jurkutė.
Ar gali būti kitaip? Ar gali vaiką visapusiškai prižiūrėti ne tik mama, bet ir tėtis? Kokią įtaką šeimai turi tėčio apsisprendimas eiti tėvystės ir vaiko priežiūros atostogų? Vaiko, ypač pirmo, auginimas, anot gydytojo psichoterapeuto Eugenijaus Laurinaičio, – lygiai vieno darbo krūvis su „naktinėmis pamainomis“. O kiek įtakos turi socialinis vertinimas ir požiūris „nevyriška“?
Tėčiai juk viską moka ir žino. Ir jie tikrai gali parodyti, kad gali būti kitaip. Kad vaiko auginimas – bendras šeimos projektas, kurį įgyvendinus ateina nuoširdus pasitenkinimas: „Taip, gera žinoti, kad aš prisidėjau.“ O vaikui paaugus gera džiaugtis išgirdus: „Ačiū, tėti!“