Tyrimą atlikę Kalifornijos universiteto (San Diegas, JAV) mokslininkai nustatė, kad moterys, kurioms pirmosios mėnesinės prasidėjo vėlesniame amžiuje, turi daugiau galimybių sulaukti savo 90-ojo gimtadienio.
Tyrėjai stebėjo 16 tūkst. pomenopauzinio amžiaus moterų ir išsiaiškino, kad tos, kurioms menstruacijos prasidėjo vėliau nei 12-os metų, gyveno statistiškai ilgiau.
Be to, pastebėtas ir menopauzės ryšys su numatoma gyvenimo trukme: tos, kurioms šis „pokytis“ įvykdavo vėliau, t. y. po 50-ies metų, taip pat gyveno ilgiau.
Mokslininkai kol kas nėra visiškai tikri, kaip tiksliai menstruacijų pradžia ir pabaiga yra susijusi su gyvenimo trukme, bet komentuodamas studijos rezultatus dr. Aladdinas Shadyabas sakė: „Mūsų komanda nustatė, kad moterys, kurioms menstruacijos prasidėjo vėlesniame amžiuje, rečiau turėjo tam tikrų sveikatos sutrikimų, tokių kaip širdies ir kraujagyslių ligos; o tos, kurioms vėliau įvykdavo menopauzė, apskritai pasižymėjo geresne sveikata, kas iš dalies gali paaiškinti mūsų tyrimo rezultatus“.