Šį šeštadienį, rugsėjo 21 d. 18 val. aktyvus vargonų muzikos populiarintojas, kompozitorius ir pedagogas dr. Vidas Pinkevičius pakvies į savo XV-ąjį koncertą iš ciklo „Septyni vargonų muzikos šimtmečiai“, kuris įvyks Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje.
Koncerto programoje skambės šiais metais 300 metų jubiliejų švenčiančio vieno iš svarbiausio Johanno Sebastiano Bacho mokinio – Johanno Ludwigo Krebso (1713-1780) preliudai, fugos, fantazijos, choralai, trio ir kiti kūriniai vargonams.
Kaip pasakojo vargonininkas, Krebsas, ilgametis Altenburgo pilies bažnyčios Tiuringijoje vargonininkas, pas Bachą mokėsi net 9 metus, tame tarpe ir Leipcigo Šv. Tomo bažnyčios mokykloje, kur Bachas buvo muzikos direktorius. Ten Krebsas taip pat dainavo ir chore.
Įvairiuose laiškuose ir kituose dokumentuose Bachas apie Krebsą rašė, jog jį kaip muziką jis rekomenduoja aukščiausiu lygiu, nes jis ne tik išmoko meistriškai groti įvairiais instrumentais, tame tarpe vargonais, klavesinu, smuiku ir liutne, bet ir buvo puikus kompozitorius, palikęs daugybę įtakingų kūrinių klavesinui, vargonams ir įvairios bažnytinės muzikos.
Pasak V.Pinkevičiaus, Krebso vargonų kūriniai, kaip ir Bacho, yra aukščiausio techninio lygio ir iš vargonininkų reikalauja nepriekaištingos rankų ir kojų technikos. Tačiau, skirtingai negu Bacho kūryboje, Krebso kompozicijose jau girdisi daug po Baroko epochos sekusio laikotarpio – galantiškojo stiliaus bruožų – paprastų ir aiškių harmonijų bei švelnių duetų tarp balsų.
Anot V.Pinkevičiaus, po pirmojo prieš mėnesį vykusio koncerto VU Šv. Jonų bažnyčioje Krebso jubiliejui paminėti klausytojai vienareikšmiškai pavadino jo muziką labai švelnia ir saldžia. Tokie bus ir šiame koncerte atliekami kūriniai, nors jame netrūks ir aštrių vargonų mikstūrinių registrų, tinkamų groti didingus Krebso preliudus, fantazijas ir fugas.