„Bitė“ teigia tai planuojanti padaryti artimiausiu metu, o „Tele2“ – kitąmet.
„Tai gerokai apsunkins telefoninių sukčių pastangas, kurie apsimesdami bankais, žinomomis įmonėmis ir net valstybinėmis įstaigomis siekia išvilioti asmeninius duomenis“, – pranešime teigė įmonė.
„Telia“ rizikų vadovas Vytautas Bučinskas sako, kad iki šiol užblokuoti padirbtus telefono numerius buvo galima tik apie tai pranešus patiems klientams, tačiau piktavalius tai sustabdydavo nebent trumpam.
„Sukčiai būsimai aukai skambina ne tiesiogiai iš savo telefono numerio, o per tarpinę stotį, kuri leidžia prisidengti norimos šalies numeriu ir kontakto pavadinimu. Šis techninis sprendimas leidžia atakas vykdyti iš bet kurios pasaulio vietos“, – teigė V. Bučinskas.
Blokuoti numerius ruošiasi „Bitė“ ir „Tele2“
„Bitės“ komunikacijos vadovas Špakauskas teigė, kad įmonė jau netrukus planuoja blokuoja tokius suklastotus numerius.
„Čia yra įstatyminė prievolė – blokuosime būtinai ir mes. Ruošiamės šiuo metu“, – BNS teigė jis.
„Tele2“ automatizuotą padirbtų numerių blokavimą žada įdiegti kitąmet.
„Gavę informacijos apie sukčių skambučius juos jau dabar blokuojame, tačiau tai atliekama „rankiniu būdu“. Automatizuotą padirbtų mobiliųjų numerių blokavimo sistemą ruošiam „Tele2“ grupės mastu, Lietuvoje ją turėtume įsidiegti kitąmet“, – komentare BNS sakė įmonės viešųjų ryšių vadovė Asta Buitkutė.
Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) anksčiau pranešė, kad nuo lapkričio 1 dienos operatoriai privalo blokuoti fiksuotojo ryšio numerius, jei skambučiai inicijuojami užsienyje, taip pat blokuoti skambučius, inicijuotus iš fiksuoto ir mobiliojo ryšio numerių, jeigu dėl jų RRT nėra išdavusi leidimų ir jie nėra priskirti konkretiems paslaugų tiekėjams.
Apie pasirinktas prevencijos priemones operatoriai turėjo informuoti RRT iki gruodžio 1 dienos.
RRT šiomis priemonėmis papildė kovos priemonių su SMS sukčiais sąrašą. Dabar operatoriai privalo blokuoti prieigą prie žalingų interneto resursų bei persiųsti tik tokias vardines trumpąsias žinutes, kurios atitinka siuntėjų nurodytus identifikacinius požymius.
Iš užsienio ateinančių suklastotų lietuviškų fiksuotojo ryšio telefonų numerių blokavimo sprendimą „Telia“ Lietuvoje įdiegė jau prieš keletą metų, tačiau dabar įmonė pritaikė jau ir Šiaurės šalyse šį rudenį pristatytą sprendimą blokuoti padirbtus savo tinklo mobiliojo ryšio numerius.