• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Tvarumo idėjos vis labiau įsitvirtina mūsų kasdienybėje – ne išimtis ir žinomi žmonės. Prie „Vinted“ ir TV3 inicijuojamo projekto „Kiekvienas žingsnis svarbus“ prisijungusi ekonomikos mokslų daktarė, floristė, TV laidų vedėja Kristina Rimienė pasakoja, kad būti vartoti atsakingai ji stengiasi ne tik asmeniniame gyvenime, bet ir darbe.

Tvarumo idėjos vis labiau įsitvirtina mūsų kasdienybėje – ne išimtis ir žinomi žmonės. Prie „Vinted“ ir TV3 inicijuojamo projekto „Kiekvienas žingsnis svarbus“ prisijungusi ekonomikos mokslų daktarė, floristė, TV laidų vedėja Kristina Rimienė pasakoja, kad būti vartoti atsakingai ji stengiasi ne tik asmeniniame gyvenime, bet ir darbe.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vis daugiau žmonių atsigręžia į tvaresnius sprendimus ir stengiasi prisidėti prie atsakingo vartojimo. Kaip gyventi atsakingiau stengiatės jūs pati?

REKLAMA

Na, visų pirma, perku tik kokybiškus drabužius, kurie tarnauja ilgai. Žiūrovai, stebintys mūsų laidas, gali matyti, kad tuos pačius drabužius aš vilkiu ne viename sezone. Tiesą sakant, mano drabužių spinta nėra didelė, tačiau turimus rūbus aš dėviu nuolatos ir pas mane retai atsiranda nereikalingų, ar naujų, bet nedėvimų drabužių. Tos pačios taisyklės stengiuosi laikytis ir floristikoje.

REKLAMA
REKLAMA

Profesionalių floristų konstrukcijose daug rankų darbo – savo puokštėse dažnai naudoju įvairias detales iš metalo, vielos, medžio, pagaliukų ir panašiai. Vis dažniau tokias konstrukcijas perdarau ir panaudoju iš naujo, nes kam išmesti? Juk tai irgi teršia gamtą. Be to, antrinis tokių detalių panaudojimas labai įdomus – gauni iššūkį tą pačią konstrukciją paversti kitokia, o tai – puikus būdas tobulinti kūrybiškumą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žinoma, visuomenėje daug diskutuojama ir apie šiukšlių rūšiavimą, tačiau man svarbus yra ne tik rūšiavimas, bet ir šiukšlių mažinimas. Pavyzdžiui, namuose gamindami maistą, mes niekada neskubame bėgti į parduotuvę pirkti naujų maisto produktų, o stengiamės vartoti tai, kas jau yra šaldytuve. Čia atsiskleidžia šeimos virtuoziškumas – kartais, rodosi, iš nieko gimsta šedevrai. 

REKLAMA

O kas jus paskatino prisijungti prie „Vinted“ ir TV3 organizuojamos iniciatyvos „Kiekvienas žingsnis svarbus“? Kaip tikitės pasikeisti pati? 

Prisijungti prie šios iniciatyvos mane paskatino projekto filosofija – tai privertė dar labiau susimąstyti apie gamtos tausojimą, bei sąmoningą ir protingą vartojimą. Jei mane į projektą būtų pakvietusi įmonė su kurios vertybėmis aš nesutinku – tikrai nebūčiau sutikusi dalyvauti, tačiau šiuo atveju, palaikau „Vinted“ idėjas ir man malonu prisidėti! Be to, manau, kad ir pati galiu daug ko išmokti, ir gyventi dar atsakingiau bei sąmoningiau. Labai džiaugiuosi, kad „Vinted“ tai skatina ir aš turiu progą dar labiau priartėti prie atsakingo  vartojimo ir sąmoningo pirkimo.

REKLAMA

Ar stebėdama visuomenę iš šalies pastebite kokius nors apsipirkinėjimo įpročių pokyčius? Kaip manote, ar lietuviams dar trūksta sąmoningumo perkant naujus daiktus, ar jau esame pakankamai išprusę šiuo klausimu?

Man atrodo, kad nors pamažu daromės sąmoningesni, vis dėlto Lietuvoje tai vyksta lėčiau nei Vakarų pasaulyje. Per šventes užsukus į prekybos centrus, buvo sunku suvokti tą masę žmonių, kurie bando apsipirkti paskutinę minutę. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kitas dalykas, ankščiau mes dažniau apsipirkinėdavome fizinėse parduotuvėse, tačiau kilusi Covid-19 pandemija tai pakoregavo – daug kas atrado pirkimą internetu. Man atrodo, kad tai dar labiau sumažino realų suvokimą kiek, ko ir už kokią sumą perkame. 

Manau, kad neturėtume tapti reklamų aukomis. Visiems vertėtų pasistengti save suvaldyti ir apsipirkti atsakingiau ir tik tuos daiktus, kurių tikrai reikia, rinktis ekologiškus variantus ir neišmesti geros būklės drabužių ir kitų daiktų, o verčiau perleisti juos kitiems, pavyzdžiui, parduoti „Vinted“ platformoje ir prikelti antram gyvenimui. 

REKLAMA

O kas nutinka su drabužiais ir aksesuarais kurie dėl vienokių, ar kitokių priežasčių jums nebetinka ir tampa nebereikalingais?

Žinoma, atsiranda kažkokių pavienių rūbų, kurių negaliu vilkėti dėl pasikeitusių apimčių ir panašiai. Tokius rūbus planuoju parduoti „Vinted“ platformoje. Tikiu, kad jie gali atrasti naują šeimininką ir pratęsti savo gyvenimą prasmingai.  

REKLAMA

O ar pati jau išbandėte „Vinted“ platformą? Kokie jūsų įspūdžiai? 

Taip, jau prisijungiau ir buvau labai maloniai nustebinta, kad ten galima įsigyti ne tik drabužių, batų ar aksesuarų, bet ir kitokių daiktų. Man, kaip profesionaliai floristei, buvo įdomu paieškoti siūlų, kuriuos galėčiau panaudoti gamindama puokštes, ir, mano nuostabai, aš ten jų radau. Be to, „Vinted“ įsigijau ir vazą, su kuria sukūriau tvarų floristinį dizainą. Jame antram gyvenimui atgimė ir jau prieš tai naudota floristinė konstrukcija. 

Esu nusiteikusi labai azartiškai – netgi įkėliau porą savo pačios suknelių, kurias noriu pabandyti parduoti ir perleisti jas žmonėms, kuriems jos teiks džiaugsmo ir bus prasmingai panaudotos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų