Nuo šiol kiekvieno žodinio proceso metu bus daromas teismo posėdžio garso įrašas, kuris bus bylos sudedamoji dalis. Proceso dalyviai turės galimybę su šiuo įrašu susipažinti.
Tai reglamentuoja nuo spalio 1 dienos įsigaliojusios Civilinio proceso kodekso ir Administracinių bylų teisenos įstatymo nuostatos, kurias penktadienį patvirtino Teisėjų taryba. Teismo posėdžių garso įrašymo ir saugojimo tvarkos aprašą rengė Nacionalinė teismų administracija (NTA).
Kaip informuoja NTA, teismo pirmininko įsakymu teismuose bus paskirti asmenys, atsakingi už garso įrašų darymą ir administravimą bei saugojimą garso įrašų saugykloje. Pagal patvirtintą tvarką, pasibaigus teismo posėdžiui ne vėliau kaip kitą darbo dieną garso įrašas bus perkeliamas į garso įrašų saugyklos laikinojo saugojimo aplanką, o išnagrinėjus bylą – į garso įrašų saugyklos nuolatinio saugojimo aplanką.
Jei dėl techninių priežasčių nepavyksta tinkamai užfiksuoti teismo posėdžio ar jo dalies garso įrašu, teismo posėdis turės vykti įprastine tvarka ir bus vadovaujamasi tik teismo posėdžio protokole esančia informacija.