Teismo medicinos instituto Panevėžio skyriaus vadovas supainiojo viešuosius ir privačius interesus, nes tuo pat metu vadovavo po tuo pačiu stogu įkurtai nuosavai įmonei, teikiančiai ritualines paslaugas.
Tokį sprendimą ketvirtadienį priėmė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) kartu paraginusi institutą nedelsiant nutraukti bendradarbiavimą su privačia įmone, pranešė LTV "Panorama".
Vienoje pastato pusėje stūkso teismo medicinos ekspertų patalpos ir lavoninė, kitoje - ritualinių paslaugų, prekių ir šarvojimo įmonė "Veliona". Tiek Panevėžio teismo medicinos skyriui, tiek privačiai įmonei vadovauja tas pats žmogus - Rimantas Krivickas.
Per mėnesį "Veliona" institutui už nuomą sumoka per 1,2 tūkst. litų. Visas pastatas, kartu ir įmonės patalpos, buvo atnaujintos už valstybės lėšas.
Be R.Krivicko vadovaujamos įmonės, Panevėžyje ritualines paslaugas teikia dar penkios.
Jei prireikia teismo medikų ekspertizės, oficiali nustatyta kaina sudaro 70 litų. Tačiau ji esą Panevėžyje neatliekama be R.Krivicko privačios įmonės žinios, kurioje ekspertizė jau kainuoja 118 litų.
Dėl šios priežasties, anot VTEK, valdininkas supainiojo viešuosius ir privačius interesus.
"Įmonė "Veliona" šiuo atveju veikė tarsi tarpininkas ir žmonėms, kurie kreipėsi tiesiogiai į kitus mieste esančius skyrius, reikia mokėti mažiau už tas pačias paslaugas, nes ten nėra tarpininkų. Šiuo atveju "Veliona" gaudavo kaip tarpininkas sau pelną", - aiškino komisijos pirmininkė Jolanta Petkevičienė.
"Problema ne tai, kad jis turi tą bendrovę - tai jo teisė, kaip ir kiekvieno piliečio. Tačiau, mano galva, biudžetinė įstaiga neturi taikytis prie verslo", - sakė Teismo medicinos instituto Panevėžio skyriaus ekspertas Rimantas Arlickas.
Pasak jo, nesitaikstydama su esama padėtimi, į VTEK kreipėsi Teismo medicinos instituto profesinė sąjunga.
Etikos komisija, konstatavusi pažeidimus, ragina įstaigos vadovą nedelsiant nutraukti sutartį su savo privačia įmone.
"Jei komisija nustatė, kad sumaišiau, tada sumaišiau. O šiaip galiu pasakyti, kad "Veliona" dirba jau 16 metų - nebuvo nei komisijų, nei įstatymų. Jeigu būtų žinoma anksčiau, kad tokios yra komisijos, tokie įstatymai, tai galbūt nebūtų atsiradusi "Veliona", - teigė interesus supainiojęs Teismo medicinos instituto Panevėžio skyriaus vedėjas R.Krivickas.
Teismo medicinos instituto vadovybė žada šalinti nustatytus pažeidimus Panevėžio skyriuje.
Personalo ir kanceliarijos skyriaus vedėja Gražina Sinicienė žurnalistams sakė, kad, jei įstatymai pažeisti, tai įmonės patalpose nebeliks, o vadovo atžvilgiu bus imtasi atitinkamų veiksmų.
Tačiau Teismo medicinos instituto vadovai neoficialiai teigia nežadantys atleisti R.Krivicko, nes dėl mažų atlyginimų esą dabar Lietuvoje jau trūksta apie 20 ekspertų, o nauji nerengiami.