Lietuvos apeliacinis teismas nesutiko su įmonių argumentais, kad į kreditorių komitetą vietoj vieno buvo paskirti du „Vičiūnų" grupės atstovai. Skundą teismui pateikusios įmonės teigė, kad neturėjo galimybės teikti savo pasiūlymų, nors tai daryti gali didieji kreditoriai arba kreditorių grupė.
Be to, „Kauno grūdai" nurodė, kad norėtų stebėti kreditorių komiteto posėdžius, o Vokietijos įmonė teigė, kad yra ribojamas informacijos pateikimas.
„Bankroto procesą reglamentuojančios normos nukreiptos patenkinti ne pavienių, o visų kreditorių finansinius reikalavimus ir interesus, todėl kreditoriai, siekdami patenkinti savo finansinius interesus ir dalyvaudami įmonės bankroto procese, turi vienytis", – rašoma teismo nutartyje.
Apeliacinio teismo nuomone, nuostata, kad tik 10 proc. finansinių reikalavimų turintys kreditoriai galėtų raštu teikti pasiūlymus, garantuoja efektyvias bankroto procedūras, nes Vievio paukštyne esant daugiau kaip 800 kreditorių, bankroto procesas užsitęstų nepateisinamai ilgą laiką ir būtų neefektyvus.
Teismas atmetė „Kauno grūdų" ir „Ten Elsen" skundus bei paliko galioti joms nepalankų Vilniaus apygardos teismo rugsėjo 2 dienos nutartį.
Verslininko Visvaldo Matijošaičio valdoma „Vičiūnų" grupė yra supirkusi 54 proc. kreditorių reikalavimų, kurie siekia 53 mln. litų.
„Kauno grūdams" priklauso 23 proc. Vievio paukštyno akcijų, tačiau pagal sutartis įmonė iš viso teigia atstovaujanti 54 proc. paukštyno akcininkų. Vokietijos įmonė „Ten Elsen", sudariusi bendradarbiavimo sutartį su „Kauno grūdais", per teismą siekia ją nutraukti ir pasiekė „Kauno grūdų" valdomų Vievio paukštyno akcijų areštą.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.