Buvęs „France Telecom“ vadovas kaltinamas privedęs prie savižudybės 35 darbuotojus.
35 savižudybės per penkerius metus – toks kompanijos „France Telecom“ generalinio direktoriaus darbo rezultatas. Juo susidomėjo Prancūzijos teisėsauga. Pats Didier Lombardas neigia, kad yra tiesiogiai susijęs su šia liūdna statistika. Beje, net jei jis ir bus pripažintas kaltu, jam gresia tik metai nelaisvės ir bauda.
Buvęs kompanijos „France Telecom“ vadovas Didier Lombardas kaltinamas privedus prie savižudybės kelias dešimtis darbuotojų, praneša agentūra „AFP“. Trečiadienį tyrėjai pateikė D. Lombardui kaltinimus psichologiniu spaudimu kompanijos darbuotojams.
Visi 35 žmonės nusižudė, priešmirtiniame laiškelyje paaiškinę, kad žengti šį žingsnį juos pastūmėjo „nepakeliamos darbo sąlygos“.
Tyrėjai mano, kad iš gyvenimo pasitraukę žmonės turėjo omenyje eilę reorganizacijų, kurias 2005 metais pradėjo D. Lombardas. Pagal jų turimą informaciją buvęs „France Telecom“ generalinis direktorius pradėjo taikyti praktikoje pernelyg griežtus vadovybės reikalavimus. „Vadovaujant D. Lombardui kompanijos vadovybė pradėjo su panieka žiūrėti į darbuotojus, prieita netgi iki fizinio pažeminimo“, - pranešė nusižudžiusiųjų šeimų advokatas.
Profsąjungų atstovai nustatė, kad 35 mirtis lėmė keliami pernelyg dideli reikalavimai.
„Kiekvieną mėnesį kompanijos darbuotojams buvo užkraunami neįvykdomi gamybiniai planai“, - pareiškė profsąjungos.
D. Lombardas stojo prie telekomunikacijų kompanijos vairo 2005 metais, o savižudybių banga per firmą nusirito daugiausia tarp 2008 ir 2009 metų. (Viena iš savižudybių įvyko 2009 metų balandį: 57 metų keturių vaikų tėvas, išdirbęs kompanijoje virš 30 metų, padegė save prie kompanijos būstinės Bordo mieste Prancūzijos pietuose). 2010 metais D. Lombardas atsistatydino iš generalinio direktoriaus posto, kai buvo aštriai sukritikuotas jo darbas ir pareikšti įtarimai, kad jo kompanijos darbuotojų savižudybės susijusios būtent su kompanijos vykdoma politika. Tada masinėmis savižudybėmis susidomėjo ir teisėsauga.
2010 metų vasarį valstybiniai inspektoriai parengė ataskaitą apie darbo sąlygas bendrovėje. „Kompanijos „France Telecom“ administracija ne kartą ignoravo gydytojų perspėjimus ir primygtinius prašymus atkreipti dėmesį į kai kurių darbuotojų psichinę būklę“, - sakoma ataskaitoje. Be to, ataskaitos rengėjai siūlė sumažinti etatus ir įtraukti į juos naujų žmonių: jie rekomendavo atleisti 22 tūkstančius žmonių ir į 10 tūkstančių laisvų darbo vietų pasamdyti kitus darbuotojus.
Kaltinamojo advokatas Jeanas Ville'as pareiškė, kad šiuo atveju jo ginamasis galėjo būti apkaltintas žmonių, kurių jis net nepažino, masiniu atleidimu. Tuomet D. Lombardas buvo sulaikytas, bet po keturias valandas trukusios apklausos paleistas už 100 tūkst. eurų užstatą.
Pats buvęs „France Telecom“ generalinis direktorius neigė ir toliau neigia, kad yra koks nors sąryšis tarp jo įdiegtų naujovių ir darbuotojų savižudybių. Be to, jis ne kartą tvirtino, kad toks savižudžių skaičius didelėje kompanijoje yra normalus dalykas („France Telecom“ turi daugiau kaip 100 tūkst.darbuotojų).
„Nė vienas „France Telecom“ restruktūrizavimo planas nebuvo nukreiptas prieš darbuotojus. Priešingai, visų priemonių, kurių aš ėmiausi, tikslas buvo išsaugoti darbo vietas kompanijoje“, - pareiškė D. Lombaras.
D. Lombardo advokatas J. Ville'as pareiškė, kad jo ginamajam nebuvo suteikta galimybė viską išsakyti ir paaiškinti, kad reformuoti kompaniją jį pastūmė griežtos ekonominės sąlygos ir vyriausybės, kuri yra „France Telecom“ smulkioji akcininkė, spaudimas. Jeigu D. Lombardo kaltė bus įrodyta, jo laukia metai kalėjimo ir 15 tūkst. eurų bauda, rašo portalas „Gazeta.ru“.