Verslo naujienų portalas businessinsider.com atrinko 25 visiems gerai žinomus technologinius pagalbininkus ir paslaugas, kurios šiuo metu veikiau primena muziejaus eksponatus.
Duomenų kaupimas disketėse ir kompaktiniuose diskuose
Antrajame šio tūkstantmečio dešimtmetyje nepatogias ir mažai atminties pasiūlyti galinčias kaupykles iš rinkos praktiškai išstūmė į kišenę telpančios USB laikmenos.
Mažėja ir naudojančių išorinius kietuosius diskus
Žmonija jau viena koja įžengė į kompiuterinės debesijos amžių, o duomenis vis dažniau kaupiame naudodamiesi „Google Drive“, „Dropbox“ ar „iCloud“ paslaugomis, rašo businessinsider.com.
Foto juostelių ryškinimas
Ar pamenate, kada pastarąjį kartą naudojotės fotoateljė paslaugomis?
Mokamos elektroninio pašto paskyros
Populiariausia elektroninio pašto paslauga „Gmail“ galutinai pribaigė mokamo el. pašto erą.
Internetas telefono ryšiu
Pamenate dienas, kuomet negalėjote naudotis internetu kam nors kalbant telefonu?
Informacinės telefono linijos
Išmanieji telefonai ir mobiliojo interneto sklaida kirto rimtą smūgį įmonėms, kurių veiklos pagrindą sudarė klientų užklausos telefonu.
Filmų nuomos punktai
Įvairios interneto svetainės, siūlančios filmus žiūrėti neišeinant iš namų už nedidelį mokestį ar netgi nemokamai, smogė kritinį smūgį nuomos verslui. Tiesiog nebelieka prasmės naudotis mažiau patogia lengvai prieinamos paslaugos versija, rašo businessinsider.com.
Navigacijos sistemos
Prieš kelerius metus ypatingo populiarumo susilaukę GPS prietaisai, puošė ko ne kiekvieno automobilio priekinį stiklą, tačiau išmanieji telefonai, talpinantys aibę funkcijų, baigia nugalabyti ir šį prietaisą.
Tiek „Android“, tiek ir „iOS“ programinė įranga siūlo nemokamus žemėlapius, kurie ne ką mažiau tikslūs nei GPS prietaisai.
Laikraščių skelbimai
Populiarūs skelbimai, kaip ir daugelis kitų paslaugų, išsikraustė į internetą.
Laidiniai telefonai
Didelė greito bevielio interneto sklaida lemia, kad vis daugiau žmonių ryšį palaiko naudodamiesi „Skype“ ar „Facebook“. Tuo metu norėdami kalbėtis gyvai, gyventojai dažniausiai naudoja kišenėje esantį telefoną, o ne gremėzdišką namuose pririštą prietaisą.
Businessinsider.com teigimu, vos per ketverius metus, naudojančių bevielį internetą skaičius Jungtinėse Valstijose išaugo ko ne keturis kartus, todėl laidiniai telefonai gali ruoštis telegrafų likimui.
Taksofonai
Mobiliųjų technologijų amžiuje net benamiai naudojasi kišenine susiekimo priemone. Miestuose, kaip Niujorkas taksofonai vis dažniau pradedami naudoti kaip reklaminiai stendai, nei kaip telefonai.
Popieriniai žemėlapiai
Ko gero nebus prieštaraujančiu, kad dabar kur kas sunkiau pasiklysti, kad ir visiškai laukinėje girioje, nei prieš dešimtmetį. Vis dėlto, popieriniai žemėlapiai turi du esminius pranašumus – jiems niekada neišsikraus baterija, o dingęs internetas neištuštins lapo turinio.
Mygtukai
„iPhone“ telefonai nemažai prisidėjo, kad mygtukai vis dažniau atrodytų, kaip praeities reliktas. Net prie moderniausių televizorių pridedami nuotolinio valdymo pulteliai dabinasi ne stringančiais mygtukais, o švelniais liečiamaisiais ekranais.
Juostiniai vaizdo grotuvai
2002 metais pirmą kartą buvo parduota daugiau DVD grotuvų, nei VHS juostas atkuriančių prietaisų. 2004 metais DVD buvo parduodama 40 kartų daugiau, nei juostinių grotuvų. Turint omenyje, kad dabar DVD grotuvus keičia internete esanti informacija, galima teigti, kad juostiniai grotuvai tampa muziejine vertybe, rašo businessinsider.com.
Fakso aparatai
Vėlgi nelemtasis internetas nugalabijo dar visai neseniai neatsiejamą kiekvieno biuro reliktą – fakso aparatą. Kam bereikalingai eikvoti medžius popieriaus gaminimui, jei visai nesunkiai galime duomenis perduoti pdf formatu, naudodami nemokamą elektroninį paštą?
Telefonų knygos, žodynai ir enciklopedijos
Skaitmeninis amžius stumia popieriuje užrašytą informaciją į vartojimo paraštes. Patogesnio gyvenimo siekis verčia naudotis internetu, užuot nuobodžiai ieškojus reikiamo žodžio ar kontakto sunkių knygų puslapiuose.
Popierius
Businessinsider.com teigimu, popieriaus naudojimas yra vienas didžiausių dešimtmečio praradimų. Kuomet didžioji komunikacijos dalis keliasi į skaitmeninę erdvę, popierinės žiniasklaidos tiražas tiesiog tirpsta akyse.
CD plokštelės
Dar viena vis giliau į kasdienį gyvenimą besiskverbiančių skaitmeninių paslaugų auka. Į delną telpantys muzikos grotuvai, kuriuose galima laikyti tūkstančius dainų, negali prilygti palyginus dideliems CD įrašams.
Bendravimo stoka
Socialiniai tinklai praktiškai panaikino galimybę prarasti ryšį su artimu žmogumi. Dar daugiau, išradimai, kaip „Google Glass“ gali visiškai panaikinti atstumo sąlygotos socialinės izoliacijos faktorių.
Staliniai žadintuvai
Žadintuvo funkcija mobiliuosiuose telefonuose pradėta diegti prieš daugiau nei dešimtmetį, todėl įkyrų monofininį garsą skleidžiantys žadintuvai nebepuošia naktinių stalelių.