Belieka džiaugtis, kad tikrovėje dizaineriai ir inžinieriai kuria kur platesnio spektro dėvimas technologijas, kurių funkcijų spektras prasideda širdies darbo stebėjimu ir baigiasi jūsų mobilių įrenginių baterijos įkrovimu, rašo CNBC.
Kroviklis kišenėje
Ateityje telefonų savininkai savo mobiliuosius įrenginius galės pakrauti pasitelkdami rūbus. Lanksčios saulės baterijos įkvėpė dizainerius sukurti rūbus, kurie kauptų energiją ir vėliau atiduotų ją reikiamiems įrenginiams.
„Wearable Solar“ kuria rūbus, kuriuos dėvintis žmogus valandą pabuvęs saulėje gali iki 50 proc. įkrauti savo išmaniojo telefono bateriją.
Šviežas oras
Galbūt ateityje rūbai apsaugos mus nuo oro taršos ir filtruos aplink mus esantį orą.
Alexandras Kostinas sukūrė apyrankę „Hand Tree“ kuri filtruoja ir gražina į atmosferą nuo toksiškų medžiagų išvalytą orą.
Žinoma šis įrenginys nesuteikia realios naudos, tačiau jo autoriaus įsitikinimu, kur kas svarbiau pats principas, kuris leidžia žvilgtelėti į ateities galimybes.
Jautrūs rūbai
Dizainerė Amy Winters sukūrė drabužių kolekciją „Rainbow Winters“. Šios kolekcijos rūbai reaguoja į aplinką.
Štai pavyzdžiui, iš holografinės odos pagaminta suknelė stebi aplinkos garsus, padidėjus garsui suknelė ima šviesti. Tos pačios kolekcijos maudymosi kostiumėliai reaguoja į šviesą ir priklauosmai nuo spinduliuotės lygio keičia audinio spalvą.
Nepametami daiktai
Dideliuose apartamentuose dažnai įrengiamos didelės rūbų spintos, o didelėse rūbų spintose pats velnias gali koją nusilaužti. Dizaineris Asheris Levinas sukūrė stilingus sekimo įrenginius, kuriuos panaudojo savo 2012 metų rudens kolekcijoje. Nuo šiol nepasimes joks rūbas ar aksesuaras.
Judantys rūbai
Dizaineris Yingas Gao į savo suknelių kolekciją įmontavo akių stebėjimo įrangą. Vos tik kas nors pradeda stebėti suknelės savininkę, rūbas, dėl mažų varikliukų, ima judėti. Be to, tamsoje šios suknelės pradeda skleisti šviesą
Garsas rankinėje
Paskutinis mados klyksmas – aukštos klasės aksesuarų ir technologijų junginys.
Rankinių dizainerė Rebecca Minkoff sukūrė keturias rankines, kuriose veikia „Stelle Audio Couture“ garso įranga.
Išmanios kojinės
„Heapsylon“ kuria išmanias kojines „Sensoria“, kurios matuoja sportuojančio žmogaus judesius ir siunčia duomenis į specialią kulkšnies apyrankę.
Kojinėje esantys jutikliai stebi žmogaus veiklą ir esant reikalui praneša savininkui apie pernelyg pavojingus judesius, kurie gali lemti sužalojimą.
Elektrifikuoti rūbai
Vokiečių bendrovė „Moon Berlin“ kuria prabangius rūbus, kuriuose dizaino sumetimais yra naudojamos įvairios technologijos.
Vienas pavyzdžių – mažytės LED lemputės, kurios yra integruojamos į audinį. Tokia konstrukcija leidžia ant drabužio kurti pageidaujamą šviešos žaismą.
Stebi širdį
„Textronics“ kuria sportinę aprangą, kuri jutiklių dėka nuolatos stebi savininko širdies darbą ir kilus pavojui iš anksto praneša apie tai.