Kaip spaudai praneša Mindaugas Radvila, Tauragės apylinkės teismo teisėjo padėjėjas ir atstovas ryšiams su visuomene, Tauragės rajono gyventojas tariamo pažeidimo naktį buvo pas draugą.
„Ten būnant jam pradėjo skaudėti dantį, todėl draugas pasiūlė ant danties užsidėti vatos, suvilgytos dietilo eteryje, liaudyje dar kitaip žinomo kaip anodija. Nurimus skausmui vaikinas vyko namo, tačiau buvo sustabdytas policijos pareigūnų patikrinimui. Alkotesteris parodė 1,53 promilės rezultatą, todėl pritaikius alkotesterio paklaidą pareigūnas surašė administracinio nusižengimo protokolą“, – pranešime spaudai rašo Tauragės apylinkės teismo teisėjo padėjėjas ir atstovas ryšiams su visuomene.
Anot jo, teismui susipažinus su bylos medžiaga ir pareiškėjo nurodytomis aplinkybėmis, kilo abejonių dėl priimto nutarimo teisėtumo, kadangi neaiškumų sukėlė alkotesterio duomenų išklotinė bei nustatytų reikalavimų nesilaikymas, tikrinant asmens neblaivumą.
„Analizuojant alkotesterio duomenis nustatyta, kad alkotesteris pareiškėjo sustabdymo ir tikrinimo metu panaudotas net 6 kartus. Tačiau pareigūnai ir pats pareiškėjas teigė bei iš tarnybiniame automobilyje fiksuotos vaizdo medžiagos buvo matyti, kad prietaisas neblaivumui nustatyti panaudotas tik du kartus. Pirmąjį kartą alkotesteris neparodė jokio rezultato, o antrąjį pareiškėjui nustatytas 1,53 promilės neblaivumas. Teismas nusprendė, kad nors alkotesteris turėjo galiojančią patikrą, iš pateiktų duomenų akivaizdu, kad tikrinant pareiškėjo neblaivumą alkotesteris veikė su techniniais nesklandumais bei fiksavo netikslius duomenis“, – dėstė M. Radvila.
Jo pasakojimu, teismas atkreipė dėmesį, kad policijos pareigūnas, tikrinęs vairuotojo neblaivumą, nesilaikė vyriausybės ir policijos generalinio komisaro nustatytos tvarkos, jog asmeniui nustačius 1,51 promilės ir didesnį neblaivumą privaloma ne anksčiau kaip po 15 minučių ir ne vėliau kaip 30 minučių pakartotinai patikrinti asmens neblaivumą.
„Teismas taip pat įvertino atlikto kraujo tyrimo rezultatus, kurie parodė, kad vaikino kraujyje etilo alkoholio nerasta, tačiau buvo aptikta dietilo eterio, kuris nėra įtrauktas į narkotinių ir psichotropinių medžiagų sąrašą. Teismas pažymėjo, kad per valandą iš vairuotojo organizmo negalėjo pasišalinti 1,53 promilės nustatytos alkoholio koncentracijos, nes visuotinai yra žinoma, kad per valandą iš žmogaus organizmo pasišalina 0,16–0,2 promilės“, – spaudos pranešime rašo M. Radvila.
Teismas išsamiai išanalizavęs byloje surinktus įrodymus, konstatavo, jog esant procesiniams pažeidimams bei kylant abejonėms dėl tinkamo alkotesterio veikimo, jaunuolis negalėjo būti patrauktas administracinėn atsakomybėn, todėl policijos pareigūno nutarimą panaikino ir administracinio nusižengimo bylą nutraukė.
Nutarimas per 20 dienų gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.