• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Finansų krizė gąsdina ir lietuviškų enciklopedijų leidėjus – menkstant prenumeratorių skaičiui, tenka mažinti šių fundamentalių leidinių tiražus. Po pusmečio enciklopedijos brangs dėl pridėtinės vertės mokesčio tarifo didėjimo.

REKLAMA
REKLAMA

Enciklopedija plėsis

Mokslo ir enciklopedijų leidybos instituto direktorius Rimantas Kareckas sako, kad didžiausias šio instituto leidinys Visuotinė lietuvių enciklopedija leidžiama be sutrikimų, nenukrypstant nuo užsibrėžto leidybos grafiko – leisti po du tomus per metus. Nors 2008-aisiais išėjo tik vienas – tryliktasis enciklopedijos tomas, 2009-aisiais turėtų pasirodyti net trys - sausio mėnesį laukiama keturioliktojo tomo, birželį pasirodys penkioliktasis, o rudenį skaitytojus pasieks šešioliktasis, rašo „Respublika“.

REKLAMA

Instituto direktorius sakė, kad prieš septynerius metus pradėta leisti Visuotinė lietuvių enciklopedija nebetilps į suplanuotus 20 tomų ir plėsis iki 22.

„Pasikeitusi ekonominė padėtis mus stipriai gąsdina. Leidžiame nekomercinius fundamentalius tęstinius leidinius, kurių rengimas ir leidyba trunka ne vienus metus. Enciklopedijos nėra paklausios, pastebime, kad Visuotinės lietuvių enciklopedijos tiražas menksta - keturioliktąjį tomą užsiprenumeravo apie pusantro tūkstančio prenumeratorių mažiau“, - sako instituto direktorius.

REKLAMA
REKLAMA

Skirtingi interesai

Prenumeratorių skaičiaus mažėjimą R. Kareckas aiškina tuo, kad jaunimas laukia Visuotinės lietuvių enciklopedijos elektroninio varianto arba kompaktinės plokštelės, o vyresnieji nusipirkti savo bibliotekai ar dovanoms nebeišgali.

„Dėl pridėtinės vertės mokesčio kilimo iki 19 procentų keisis ir enciklopedijų kaina, nors prenumeratoriams, iki šiol mokėjusiems už tomą 84 litus, ji vis dėlto nesieks šimto litų. Nuo kovo mėnesio siūlysime užsisakyti Visuotinę lietuvių enciklopediją ne tik knygynuose, bet ir internetu už patrauklią skaitytojams kainą, atsiimant leidinius instituto knygyne arba artimiausiame pašto skyriuje“, - sakė R. Kareckas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Direktorius kol kas nemato prasmės leisti elektroninį enciklopedijos variantą: „Jį planuojame artėdami prie paskutinių popierinių tomų, nes informacija sensta, jos gausėja, pasaulis sparčiai keičiasi. Nors jau išleidome daugiau negu pusę enciklopedijos tomų, vis dar sulaukiame įvairių atsiliepimų apie šią kapitalinę enciklopediją - vieni giria, džiaugiasi pažangiais straipsniais, kiti pyksta dėl neva per mažų raidžių ar neradę straipsnio apie save, kartais dar kyla audrų ir dėl užsienio asmenvardžių ar vietovardžių rašybos. Jaučiame ir straipsnių autorių trūkumą, nes užmokestis už šį darbą labai kuklus, vargsta ir mūsų redaktoriai“, - sakė R. Kareckas.

REKLAMA

Sulauksime įvairių leidinių


Mokslo ir enciklopedijų leidybos institutas baigia leisti specializuotas enciklopedijas - išėjo Žemės ūkio enciklopedijos ir Muzikos enciklopedijos tritomiai, šįmet planuojama baigti leisti keturių tomų Technikos enciklopediją ir tokios pat apimties Mažosios Lietuvos enciklopediją, o metų viduryje pasirodys kapitalinio leidinio „Lietuva“ antrasis tomas. Tęsiama ir labai svarbi pasaulio vietovardžių serija - po jau išleistų Europos ir Amerikos vietovardžių tomų šįmet laukiama pasirodant leidinio su Afrikos vietovardžiais.

Laura Pačtauskaitė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų