Nieko nuostabaus, kad pošventinis metas dažnam asocijuojasi su kiek taupesniu gyvenimo laikotarpiu. Linksmybės prabėgo, prasidėjo nauji metai, tad pats laikas susimąstyti apie savo būsimas išlaidas ir pažvelgti į tai, kur ir kaip būtų galima sutaupyti. „Entrepreneur.com“ pateikia dešimt nuomonių, kaip sėkmingai taupyti pinigus 2012 metais:
1. Patarimai ketinantiems taupyti labai stipriai
Jeffas Yeageris didžiuojasi, kad skrupulingai suskaičiuoja kiekvieną išleistą monetą. Knygų „The Ultimate Cheapskate's Road Map to True Riches“ ir „The Cheapskate Next Door“ autorius savarankiškai daro kompostus, varinius puodus blizgina apelsinų žievelėmis, o sunaudotą tualetinį popierių kaupia pakuroms. Taupaus gyvenimo pradžioje jis rekomenduoja taikyti griežtą namų biudžeto tvarkymo metodą. Anot jo, reikėtų visą savaitę nieko nepirkti (bet nepamiršti apmokėti susikaupusių sąskaitų), o vėliau sutaupytus pinigus panaudoti skolų išmokėjimui. Kiti stropaus taupytojo patarimai: susilaikyti nuo nereikalingų pirkinių, visuomet mokėti grynaisiais, nepirkti žurnalų ir laikraščių, o skaityti tik internete, bei valgyti pigesnėse maitinimo įstaigose.
2. Naudingi internetiniai tinklalapiai taupymu susirūpinusiems žmonėms
„Mažiau yra daugiau“ judėjimo pasekėjams taupymas gali reikšti visai skirtingus dalykus: vieni norėtų išleisti mažiau pinigų maistui, kiti siekia išvengti didesnių išlaidų kelionėms. Tad skirtingų poreikių žmonėms naudingiausia lankytis specializuotuose internetiniuose tinklalapiuose. Juose rasite pačių įvairiausių taupymo patarimų: nuo maisto gaminimo namuose ir valgių receptų iki pigių laisvalaikio praleidimo būdų, namų ūkio tvarkymo, grožio, aprangos, sveikatos ir keliavimo patarimų. Keletas žymesnių tokio pobūdžio internetinių svetainių: „WiseBread“ (išmintingi patarimai asmeninių finansų tvarkymui), „Shoestring“ (patarimai vaikų priežiūros klausimais), „The Recessionista“ (bendro pobūdžio patarimai norintiems kuo daugiau sutaupyti).
3. Nuolaidų kuponų stebuklai
Jillė Cataldo dar visai neseniai skaitydavo paskaitas apie nuolaidų kuponus, o dabar tokia jos veikla tapo sėkmingo verslo pagrindu. Šiandien ši apsukri verslininkė apie nuolaidų kuponų panaudojimą rašo specializuotus straipsnius, kuriuos skaito daugiau nei 20 milijonų žmonių. Be to, Cataldo yra išleidusi du DVD diskus. Be abejo, jie yra apie įvairiausius nuolaidų kuponus ir jų panaudojimą. Cataldo taupymo strategijos: nenaudokite nuolaidų kuponų vos tik jiems pasirodžius, pasilaikykite juos vėlesniam laikui – iš pradžių parduotuvės vis vien laiko aukštesnes kainas; naudokitės internetinių puslapių „SavingsAngel“, „CouponMom“ ir „The Grocery Game“ patarimais – ten nuolatos atnaujinama informacija apie kuponų panaudojimo galimybes; panaudokite kuo daugiau įvairiausių kuponų – stenkitės kuo labiau sumažinti išlaidas.
4. Nuolaidų kuponai natūraliam maistui
Nuolaidų kuponų galima surasti ir maisto produktams. Tereikia kiek labiau paieškoti. Jei jums patinka konkretus maisto produktus tiekiantis prekinis ženklas, prisijunkite prie tos kompanijos pašto skirstiklio (angl. „mailing list“) arba tapkite kompanijos „Facebook“ puslapio draugu. Taip galbūt susilauksite ištikimiems kompanijos klientams skirtų nuolaidų pasiūlymų. Šviežius produktus (vaisius, daržoves) visuomet pirkite, kuomet yra jų auginimo sezonas – tuomet tokie produktai yra pigesni ir, be abejo, skanesni. Be to, niekada nepamirškite išnaudoti įvairiausių lojalumo programų.
5. Pigūs būdai pasirūpinti savo išvaizda
Visuomet galima sutaupyti ir savo aprangai. Šiuo klausimu imasi patarinėti Barbara Tobias. Anot jos, visuomet reikia pirkti stilingus, bet negarsių gamintojų drabužius. Be abejo, svarbiausia, kad drabužis patiktų pačiam jo savininkui. Be to, reikia niekada nepraleisti progos pasiderėti. Pasak Tobias, kartą per metus reikėtų išparduoti nebenešiojamus ar pabodusius drabužius – taip uždirbsite papildomų pinigų, kuriuose galėsite investuoti į naujų drabužių įsigijimą.
6. Taupymo patarimas mėgstantiems keliauti – apsikeitimas gyvenamąja vieta
Jei kada esate žiūrėję 2006 metų romantinę komediją „Atostogos“, turėtumėte žinoti, koks yra apsikeitimo gyvenamąja vieta principas. Taupyti mėgstantys keliautojai užregistruoja savo būstą internetiniuose puslapiuose, siūlančiuose apsikeitimo gyvenamąja vieta galimybes. Prisijungęs prie tokio pobūdžio internetinio puslapio, keliautojas galės laisvai bendrauti su kitais bendraminčiais, pasiryžusiais kuriam laikui užleisti savo namus. O sėkmingai susiderėjus, tokie žmonės galės laisva valia apsikeisti savo būstais ir nebesijaudinti dėl apsigyvenimo svečioje šalyje. Tokius reikalus galite sutvarkyti, prisijungę prie „HomeLink.org“, „SecondPorch.com“, „TradetoTravel.com“ ar „SeniorsHomeExchange.com“ internetinių puslapių.
7. Paskutinės minutės užsakymai
Apsikeitimas gyvenamąja vieta nėra vienintelis būdas taupiai keliauti. Internetu galima užsisakinėti viešbučius ar mašinų nuomą. Ir tai galima daryti, pasiūlant savo norimą kainą. Tokią galimybę suteikia tokie internetiniai puslapiai, kaip „Priceline“ ir „Hotwire“. Kita vertus, šie internetiniai puslapiai neatskleidžia viešbučių, kuriuose jūs galite būti apgyvendinti, pavadinimų – tai sužinote tada, kuomet yra galutinai suderėta dėl jūsų rezervacijos. Nepaisant to, tai, koks viešbutis jums yra siūlomas, bent apytiksliai galima išsiaiškinti įvertinus tokio viešbučio patogumus ir aptarnavimo lygį – šių detalių „Priceline“ ir „Hotwire“ neslepia.
8. Būdai sumažinti sąskaitas už telefoną
Tiesą sakant, nemažai mobilaus ryšio paslaugas teikiančių kompanijų turi viešai nereklamuojamų nuolaidų programų, apie kurias jūs greičiausiai taip niekada ir nesužinotumėte, jei nepaklaustumėte to savo mobiliojo ryšio operatoriaus. Be to, visuomet galite pasinaudoti „BillShrink“ ar „Cellphone Saver“ internetinių puslapių paslaugomis. Juose yra sulyginamos skirtingų mobiliojo ryšio operatorių planų sąlygos ir apskaičiuojamos potencialios jūsų išlaidos už naudojimąsi konkrečiu mobiliojo ryšio planu.
9. Konservavimo džiaugsmas
Konservuoti vaisiai ir daržovės jums ne tik padėtų sumažinti išlaidas maistui, bet ir taptų puikia dovana jūsų artimiesiems. Be abejo, geriausia vaisius ir daržoves užsiauginti patiems, bet jei neturite tam sąlygų, galite pigiai įsigyti iš vietinių ūkininkų. Be to, įvairių gėrybių visuomet galite prisiskinti ar prisirinkti dalyvaudami bendraminčių talkoje. Vietoj užmokesčio už pagalbą renkant gerybes, paprašykite, jog dalį šių gėrybių būtų leista pasiimti.
10. Šviesi nuolaidų kuponų ateitis
Pamirškite apie nuolaidų kuponų karpymą iš laikraščių ar žurnalų. „Coupons.com“ duomenimis, šiuolaikiniai klientai vis labiau linksta naudotis internetiniais ar skaitmeniniais kuponais. Tokius kuponus galite išsispausdinti patys, be to, įvairūs kuponai yra atsiunčiami ir į mobiliuosius telefonus. Tad ateityje galima tikėtis nuolaidų kuponus gauti tiesiog tekstinių žinučių formatu ar išnaudojant bevielio duomenų perdavimo technologijų (angl. „Near Field Communications“) galimybes.