• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tarptautinės kosmoso stoties (TKS) astronautai sumontavo joje maždaug autobuso dydžio japonų laboratoriją, kainuojančią vieną milijardą dolerių, kuri yra didžiausias orbitinės stoties modulis ir kuri užtikrina Japonijai tvirtas pozicijas kosmoso tyrimų srityje.

REKLAMA
REKLAMA

Astronautai Akihiko Hoshide (Akihikas Hošidė) ir Karen Nyberg (Karen Naiberg) 15 tonų sveriantį modulį „Kibo“, kurį atgabeno į TKS daugkartinio naudojimo erdvėlaivis „Discovery“, nukreipė ranka-manipuliatoriumi.

REKLAMA

„Sveikiname, Tarptautinėje kosmoso stotyje turime naują Viltį“, - po to, kai laboratorija buvo prijungta prie TKS, pasakė A.Hoshide.

Modulio pavadinimas „Kibo“ japoniškai reiškia viltį. Šis pirmasis japonų kosminis objektas, kuriame dirbs žmonės, yra 11,2 m ilgio, jame telpa keturi astronautai.

Tarptautinėje kosmoso stotyje dar veikia Amerikos laboratorija „Destiny“, kuri yra 8,5 m ilgio, ir 6,8 m ilgio Europos „Columbus“.

REKLAMA
REKLAMA

„Kibo“ yra pati didžiausia patalpa stotyje, ji bus naudojama tyrimams medicinos ir biologijos mokslų bei medžiagotyros srityse.

Prieš tai astronautai Mike‘as Fossumas (Maikas Fosumas) ir Ronas Garanas šešioms valandoms buvo išėję į atvirą kosmosą ir atliko visus būtinus pasirengimus galutiniam manevrui.

Daugkartinis erdvėlaivis „Discovery“ prie TKS prisijungė pirmadienį, praėjus dviem dienoms nuo starto.

Be laboratorijos, erdvėlaivis atgabeno rusišką siurblį TKS tualetui. Tualeto siurblys sugedo maždaug prieš dvi savaites, ir įgulai teko kelis kartus pumpuoti jo turinį rankiniu būdu.

Numatyta, kad erdvėlaivis sugrįš į Žemę birželio 14 dieną.

Šio paties naujausio daugkartinio erdvėlaivio garantinis laikas baigiasi 2010 metais. Iki tol jie turės atlikti dar dešimt skrydžių į TKS, kad būtų galima užbaigti ją statyti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų