Balandžio 27 d. (penktadienį) Palangoje, viešbučio „Vanagupė“ Konferencijų centre, vyks tarptautinė konferencija „(Ne)paprasti dalykai, kurie įkvepia“, skirta vienam iš didžiausių švietimo sistemos iššūkių Lietuvoje ir pasaulyje – moksleivių motyvacijai mokytis, veikti, tobulėti.
Konferenciją organizuoja LR švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos vaikų ir jaunimo centras.
Konferencija rengiama, siekiant suteikti švietimo specialistams naujų žinių ir praktinių įrankių, padedančių sudominti vaikus, įkvėpti juos judėti pirmyn, siekti išsikeltų tikslų, taip pat padedančių mokykloje kurti jaukią, saugią, atsiskleisti ir tobulėti skatinančią aplinką, kad vaikai norėtų eiti į mokyklą.
Pasak Lietuvos vaikų ir jaunimo centro direktoriaus Valdo Jankausko, iš pirmo žvilgsnio atrodo, viskas paprasta: vaikai noriai eis į mokyklą tada, kai klausytis mokytojo ar ieškoti atsakymų į pamokoje iškeltus klausimus jiems bus įdomiau, nei naršyti internete ar leisti laiką socialiniuose tinkluose, o mokykloje galės jaustis saugiai, be patyčių ar baimės suklysti. Kaip to pasiekti – rūpi daugeliui: visi 150 konferencijos dalyvių užsiregistravo per vieną savaitę likus pusei mėnesio iki konferencijos pradžios. Tam, kad gautume atsakymus į šiuos klausimus, pasitelkėme geriausius Lietuvos ir užsienio specialistus.
Konferencijoje „(Ne)paprasti dalykai, kurie įkvepia“ mokslininkai, švietimo specialistai dalinsis žiniomis ir patirtimi apie naujas ugdymo turinio ir formos plėtojimo galimybes, skatinant moksleivių ugdymosi motyvaciją, apie motyvacijos svarbą vaikui, mokytojui ir visai visuomenei, saugią, augti ir tobulėti skatinančią aplinką bei emocinį intelektą. Apie efektyvius praktinius mokinių motyvavimo būdus – netradicines pamokas, kūrybinius ir aktyviuosius metodus savo patirtimi dalinsis pedagogės, neformaliojo švietimo konsultantės. Ugdymo turinio kaitos strategines gaires motyvacijai skatinti pristatys Švietimo ir mokslo ministras.
Konferencijos pranešėjai ir lektoriai:
LR Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius, vaikų ir paauglių psichiatras, Vilniaus universiteto Psichiatrijos klinikos profesorius dr. Dainius Pūras, gimnazijų reitingų lentelėse lyderio pozicijų neužleidžiančio„Vilniaus licėjaus“ direktorius Saulius Jurkevičius, psichologas, mokymų kompanijos BCS International Limited (D. Britanija) įkūrėjas ir vadovas, knygos „Emocinis intelektas ir ugdymas“ vienas iš autorių Stephen Neale, Pietų Afrikos Respublikos Keiptauno Amy Biehl fondo direktorius Kevin Chaplin.
Apie praktinius dalykus, kurie pamokose daro stebuklus, patirtimi dalinsis Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos mokytoja metodininkė dr. Vilija Malonaitienė, Širvintų rajono švietimo centro neformaliojo ugdymo organizatorė Daiva Chadusevičienė ir lietuvių kalbos vyr. mokytoja, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Raimonda Mikalajūnienė.