Taizė susitikimo Vilniuje organizatoriai teigia suderinę maldininkams skirtus renginius su sostinėje savaitgalį planuojamomis akcijos bei šventėmis ir tikina, kad vietos užteks visiems.
Taizė jaunimo susitikimas "Pasitikėjimo piligrimystė Vilniuje" prasidės penktadienį ir truks tris dienas. Penktadienį sostinėje taip pat planuojama profesinių sąjungų eisena ir koncertas Kalnų parke, motorizuotų parasparnių varžybos, šeštadienį numatomas Lietuvos motociklininkų sezono atidarymas, Gatvės muzikos diena, Lietuvos lenkų sąjungos eitynės.
"Mes esame kalbėję su organizatoriais visais ir su Vilniaus savivaldybe, bandome senamiesčio teritoriją kaip tik išsaugoti kuo labiau maldai ir susikaupimui. Ypač tose vietovėse, kur vyks pamaldos (...) Vilnius yra didelis miestas, visi galės sutilpti", - ketvirtadienį surengtoje spaudos konferencijoje sakė Vyskupų konferencijos generalinis sekretorius Gintaras Grušas.
Taizė organizatoriai taip pat sako bendradarbiaujantys su įvairiomis institucijomis dėl atvyksiančių piligrimo saugumo ir tvarkos palaikymo bei visuomenės sveikatos specialistais, kurie informuotų svečius, kur kreiptis prireikus medikų pagalbos.
"Mes bendradarbiaujame su Valstybine visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba, kuri pasirūpins savo ruožtu informuoti piligrimus, kur jie turėtų pasijutę nekaip kreiptis ir čia turbūt labiausiai reikėtų atkreipti dėmesį piligrimams, kurie atvyksta iš šalių, kuriose yra užfiksuoti gripo (vadinamojo kiaulių gripo - BNS) židiniai ar kurie yra pravažiavę pro tas šalis", - sakė Vilniaus arkivyskupijos jaunimo centro vadovė Dalia Macevičiūtė.
"Iš kitos pusės, rizika pas mus nėra tokia aukšta, kiek galėtų būti, todėl kad dauguma dalyvaujančių atvyksta iš tų šalių, kur nėra židinio (...) Žinoma, esame budrūs", - tikino G.Grušas.
Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) trečiadienį perspėjo, kad kiaulių gripo protrūkis netrukus gali virsti pandemija. PSO paskelbė, kad kiaulių gripo pandemijos pavojaus laipsnį padidino iki penkto iš šešių lygių. Šeštasis etapas jau būtų pati pandemija.
Taizė organizatorių teigimu, daugiausiai užsieniečių į Taizė susitikimą atvyksta iš Lenkijos (per 1600), Baltarusijos (per 500), Ukrainos (per 400), kitų artimų šalių. Taip pat atvyksta nedidelės grupelės ir pavieniai žmonės iš Italijos, Prancūzijos, Vokietijos, Skandinavijos šalių, Kroatijos, Portugalijos ir kt. Užregistravusių lietuvių - apie 2200, tačiau laukiama iš neužsiregistravusių sostinės ir kitų šalies miestų gyventojų. Iš viso, tikimasi, Taizė susitikime dalyvaus apie 10 tūkst. žmonių.
Dauguma atvykusių piligrimų apsigyvens vilniečių šeimose. Organizatoriai spaudos konferencijoje džiaugėsi, kad norinčiųjų priimti atvykusius atsirado pakankamai - net daugiau, nei atvykstančių piligrimų.