Demonstrantai, apsupę Vidaus reikalų, Žemės ūkio, Susisiekimo ir Sporto bei turizmo ministerijų pastatus, reikalavo, kad viduje esantys pareigūnai išeitų. Pirmadienį buvo okupuotos Finansų ir Užsienio reikalų ministerijos.
„Turime išeiti, nes jie (protestuotojai) atjungs komunalines paslaugas“, – turizmo ir sporto ministras Somsakas Pureesrisakas sakė naujienų agentūrai AFP.
Demonstrantai pateikė VRM pareigūnams ultimatumą, reikalaudami per valandą palikti pastatą, sakė vienas AFP žurnalistas, esantis įvykių vietoje.
Dešimtys tūkstančių demonstrantų protestavo prieš Yingluck Shinawatrą ir jos brolį – nuverstą premjerą Thaksiną Shinawatrą, dalyvaudami didžiausiuose gatvės protestuose nuo 2010 metų, kai kariškiams malšinant neramumus žuvo daugiau negu 90 civilių.
Yingluck Shinawatra, antradienį paryčiais atvykusi į parlamentą, pakartojo, kad pareigūnai „jokiu būdu nenaudos smurto“.
„Visi privalo laikytis įstatymų, o ne naudotis minios valdymu, kad pamintų įstatymų viršenybę“, – ji sakė žurnalistams.
Bankoke buvo sutelkta daugiau policininkų, vadovaujantis pirmadienio vakarą priimtu sprendimu išplėsti Vidaus saugumo įstatymą, suteikiantį institucijoms papildomų galių blokuoti gatves, įvesti komendanto valandą, uždrausti susirinkimus ir vykdyti kratas.
Įstatymų leidėjai antradienį pradėjo diskusijas dėl galimybės pareikšti nepasitikėjimą vyriausybe. Šią iniciatyvą praeitą savaitę iškėlė opozicinės Demokratų partija, didindama teisinį ir institucinį spaudimą į keblią padėti patekusiam Yingluck Shinawatros ministrų kabinetui.
Valdančioji partija „Puea Thai“ turi tvirtą daugumą parlamente, todėl tikėtina, kad pastangos pareikšti nepasitikėjimą vyriausybe žlugs.
Naujausius protestus išprovokavo „Puea Thai“ planai paskelbti amnestiją, kuri galėtų sudaryti galimybę į šalį grįžti savo noru išvykusiam Thaksinui Shinawatrai – prieštaringai vertinamam veikėjui, kuris buvo nuverstas per rojalistų generolų 2006 metais įvykdytą perversmą.
Pasipiktinimas dėl tų planų nenuslopo, kai amnestijos įstatymo projektas lapkričio 11 dieną buvo blokuotas Senate.
Kol kas nepastebima ženklų, kad saugumo tarnybos ruošiasi išvyti protestuotojus iš vyriausybinių pastatų, nors pareigūnai sakė, kad demonstrantai tikriausiai jau palieka URM.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.